Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi kell egy kezdő cukrásznak?

Mi kell egy kezdő cukrásznak?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy másodállásként belevágok a torta- és sütikészítésbe, mert a környéken nem csinál ilyet senki. Olcsón kínálnék jó minőségű apró sütit (sósat, édeset), és főként tortákat.


Már sok tortát csináltam, az ízekkel nem lesz gond, de a díszítésben még nem vagyok profi. Már vontam be tortát marcipánnal, az szép lett, jó a kézügyességem. De szerintetek mire van szükségem? Kiszúróformák vannak, de még veszek. Egy jó minőségű habzsákra is pályázok, na meg stencilekre. De ha esetleg valaki tudna olyan oldalt mutatni, ahol pl. a komplett felszerelést meg lehet nézni, vagy venni, akkor annak örülnék :) persze annak is, ha egy sokat látott cukrász összefoglalja :)

Kezdetben gyakorolnék jó sokat a megfelelő szerszámokkal, de addig nem akarom "hirdetni magam", amíg nem megy úgy, ahogy szeretném.


2013. okt. 21. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Google: cukrász kellékek...

Amúgy csak jó tanácsként mondom, hogy óvatosan a hirdetéssel, meg ezzel az egésszel, mert gondolom nincs cukrász végzettséged és engedélyed erre, nem vagy számlaképes, úgyhogy gyakorlatilag bármelyik hatóság rád szállhat.

2013. okt. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha így megtaláltam volna, akkor nem kérdeztem volna :) De végig gondoltam, és írtam magamnak listát. Egyébként pedig számlaképes vagyok, nem őrültem meg ;)
2013. okt. 24. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Számlaadás cukrász termékről elég érdekes, ha nincs cukrászüzemed, ami nélkül nem kapsz engedélyt, de sok sikert hozzá.
2013. okt. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
mutatsz képet arról a burkolt tortáról? :)
2013. okt. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Második! Igazad van. Számlaképes vagyok, de ugyebár ehhez nem csak az kell. Szóval a széles körben való hirdetés kimarad, de bízom benne, hogy a jó hírem elegendő lesz az ismerősök számára :) Mint írtam, ez csak hobbi, amiből néha jó lenne egy kis pénzt keresni.


Sajnos csak olyan van lefényképezve, aminek az oldalát nem, csak a tetejét burkoltam. De nem hiszem, hogy ez a kérdést bármilyen szempontból befolyásolná.

2013. okt. 25. 16:22
 6/8 anonim válasza:
ahogy gondolod, végül is nem én foglak elindítani a pályán :)
2013. okt. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A férjem cukrász, ő kártyát, kenőkést, habzsákot, hozzá csöveket és egy marcipán mintázó készletet itthon is tart. De, ha pl. nem tudod használni a kártyát és a kést, szerintem felesleges. Egy cukrásznak megkönnyíti a munkáját, de én pl. tökéletesen elvagyok a fakanállal kártya helyett, kenőkés helyett pedig nekem a konyhakés jobban kézre esik, mert azt szoktam meg. Ha nem tudsz díszíteni, a stencil tényleg nagy segítség, de az én férjem egyáltalán nem használ. Viszont ő tud írókázni, s akár sütőpapírból is hajtogat kis habzsákot, amivel feldíszít pl. egy menyasszonyi tortát vagy mézeskalácsot. Szerintem keress netes videókat arról, hogyan kell díszíteni és gyakorolj. Szerintem ilyen kezdő készlet nincs, mert mindenkinek más a fontos. De ezt az üzletet tudom ajánlani: [link]
2013. okt. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Már feltankoltam, és nézem a netes videókat, tegnap már gyakoroltam is :)
2013. okt. 26. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!