Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Az interneten olvastam hogy...

Az interneten olvastam hogy házi sajtot lehet késziteni 2l tejből +1kg tehéntúró-ból! Ebből hány kg sajt lesz?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
1-1,5 kilóra tippelem
2009. nov. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez lehetséges? Amikor összesűrűsödik akkor lekel csurogtatni ruhadarabon! Szerintem kevesebb lesz

NEM

2009. nov. 22. 18:41
 3/8 A kérdező kommentje:
? ? ?
2009. nov. 22. 18:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak tejből és túróból nem egyszerű sajtot készíteni.Nézz utána a neten,hogyan kell elkészíteni.
2009. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én halottam nagyszüleimtől hogy tejből és tojás sárgájából lehet készíteni,azt is le kell csorgatni.

Fogalmam sincs hogy pontosan mennyi lesz.

2009. nov. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit én tudok az a sárga túró nevű "sajt"
2009. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ha megnézed, az 1 kiló túró megmarad, és a 2 liter tejből még sűrűsödik be valamennyi.Szóval szerintem 1 kiló fölött kellene lennie.
2009. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ebből így nem igazán lesz jó sajt...

Én foglalkozom sajtkészítéssel, tudok segíteni. HA nem tudsz beszerezni sajtkultúrát, oltóanyagot akkor a legegyszerűbb módszer a következő:

- 5 Liter friss házitej (lehetőleg aznapi, nem hőtött, nem kezelt!)

- 3 evőkanál só

- 1 deci 15%-os ecet

Felforralod a tejet és amikor már teljesen forr beleöntöd az ecetet. 1-2 percig kavargatod, majd ha besűrűsödött egy textilfólián átöntöd. Átöntés után lehet ízesíteni (zöldfőszerek, hagyma,...) és ami fent marad a textilen, azt felakasztod csöpögni 2-3 órára. Ezután kész a sajt amit már csak hűtőbe kell tenni kell pár óráig.


Fontos hogy csak házi tejből készítsd. Boltiból sosem lesz sajt. 5 liter tejből kb 40-70deka sajt lesz attól függően mennyire jó minőségű a tej és nemnyi ideig csepegteted.

2011. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!