Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tudnátok mondani olyan "ételek...

KoviAti kérdése:

Tudnátok mondani olyan "ételeket" vacsorára ami könnyen és gyorsan elkészíthető?

Figyelt kérdés
szinte minden este felvágottat kajálunk ami kezd egy kicsit unalmas lenni... néha csinálok magamnak rántottát de azt csak heti 1x lehet enni, multkor pedig csináltam májkrémes tojáskrémet, anya néha szokott csinálni padlizsánkrémet, de ennyi... milyen más ehhez hasonló cuccokat tudnék csinálni, hogy kicsit színesebb legyen az étrendem? (saláták, krémek stb.)
2014. ápr. 9. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

meleg szendvics

házi hamburger

tejszínes tészta

zöld saláta grillezett sajttal vagy csirkemellel

sajt saláta

körözött

tortilla

2014. ápr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Veszel pár szelet húst, kiklopfolod, besózod, befűszerezed, aztán serpenyőben kevés olajon percek alatt készre sütöd. Ezalatt a mikróba betehetsz pár krumplit héjastul, 10-12 perc alatt sül meg. Felszeletelsz mellé pár paradicsomot, és egy uborkát salátának, és már kész is van a mennyei vacsora. Maximum 20 perc kell az egészhez.
2014. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Miert csak heti egyszer lehet rantottat enni?


En egyebkent csak fott eteleket ezem.

2014. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én ugy tudom, hogy mivel a tojás nehezen emészthető ezért nem ajánlatos 1 héten többször azt enni... nekem anyám mindig is ezt mondta
2014. ápr. 9. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most épp rozmaringos almákat ettem. Az almát negyedekre vágva, kis dióval, vajjal és olívaolajjal meglocsolva sütöttem egy kis tálban, kb. 10 percet.

Mellé meg egyszerűen vajas pirítós.

Csakhogy valami nem hétköznapit mondjak.

2014. ápr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem hallottam meg ekkora marhasagot a tojassal kapcsolatban, de ez a ti dolgotok.

Ezekhez mit szolsz?

Tejberizs behutve, gyumolccsel

Gyumolcssalata

Gofri

Fott virsli ketchuppal/mustarral

Sajt es zoldsegszeletek piritossal

Puding gyumolccsel

Mikros suti


Sajnos a legtobb, ami eszembe jut az tojasos, de talan kedvet kapsz:

Turofelfujt

Omlett vagy tojasrantotta reszelt sajttal vagy zoldsegekkel

Fott tojas es piritott toast

Bundas kenyer

Tojaspuffancs zoldsegekkel

2014. ápr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez igaz lenne a tojásról, az angolok már kihaltak volna.
2014. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

veszel kész levelestésztát. csíkokra vágod és beletekerd a virslit, rövid idő alatt megsül és nagyon finom.


pirítos kenyér hamar kész, kenőkrémek nálunk gyakran vannak. (avókádó, tojáskrém, padlizsánkrém, csicseriborsókrém, sárgaborsókrém)


Aztán ott a hot-dog, a hambi, a palacsinta (sós-édes), amerikai palacsinta a lángos. (ez utóbbi icipicit macerásabb, viszont van olyan recept, hogy egy hétig eláll a hűtőben és mindig csak annyit nyújtasz ki, amennyit éppen megesztek)


bundáskenyér, baconbe csavart máj- salátával, tepsiben sült csirkecombok, grillezett húsok és zöldségek, ham and eggs, néha pékáru. Tejbegríz, tejberizs, krémlevesek pl. sajtal pirított kenyérrel tálalva.


Ezek mind hamar készen vannak és sztem finomak is.

2014. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!