Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Könnyen elkészíthető és...

Könnyen elkészíthető és viszonylag olcsó diétás kajákat tudtok mondani?

Figyelt kérdés
2014. márc. 29. 18:02
 1/8 anonim válasza:
72%
Az nekem is jól jönne :/ Bár mondjuk a saláták, zöldségek, gyümik viszonylag olcsók és lehet őket variálni bárhogyan. A főtt csirkének/halnak való hús sem olyan drága és azok viszonylag gyorsan meg is főnek :)
2014. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem szeretem a salátát, soha nem enném meg, a gyümölcs/zöldség pedig magában nem laktató
2014. márc. 29. 18:15
 3/8 A kérdező kommentje:
de köszönöm szépen a tippeket
2014. márc. 29. 18:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Zöldségfelfújt, megfőzött vegyes zöldségre tojást ütők, esetleg a tetejére sajtot, és sütőben megsütöm. Egyébként én se nagyon szeretem a zöldségeket, ez a legelfogadhatóbb számomra, avagy levesnek. Mindkettőt kipróbálhatod hússal is, nem tudom olcsónak számít-e, de diétás és könnyen elkészíthető.
2014. márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

lecsó

Veszel egy üveges lecsót, egy kis fej vöröshagyma és kb 2-3db tojás, olcsó és finom is


Rakott káposzta vagy karfiol


paradicsomos húsgombóc


csirkemáj lesütve hagymásan párolt zöldséges rizzsel


pulykarizottó


sült csirkecomb mexikói zöldségkeverékkel

2014. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 friss fej brokkoli

1 friss karfiol

2 nagy sárgarépa


A brokkolit és a karfiolt rózsáira szedet, a répát karikákra vágod. Az egészet pár percig vegetás vízben puhítod. Leszűröd, és egy tűzálló tálba teszed. Kicsit lenyomkodod benne, tömöríted..

2dl főzőtejszínt összekeversz egy egész tojással, sózod, borsozod és mehet a zöldségekre. Tehetsz a tetejére reszelt sajtot, de nem kötelező..

Sütőben megsütöd. Akkor jó, ha a teteje megpirul..

A tojás egy kötőanyag..jól összeáll, és ha kicsit kihűlt tudod szeletelni, mint a sütiket.

Köretnek, vagy magában se rossz..

2014. márc. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok...kevesen szeretik, de szoktam még friss kelbimbót is beletenni..

Az első levelét lehúzod, a végéről a keményebb részt levágod..és az is mehet a vegetás vízbe a többi mellé

2014. márc. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 virradatka válasza:

Használj fehérrizs és tészta helyett köretnek bulgurt, kuszkuszt. Nagyon gyorsan elkészíthetôk. Én szoktam csak egytálételként is használni kis csirkemell vagy virsli rá egy csomag zöldségkeverék, amit szeretsz és egy fél vagy negyed zacskó kuszkusz, vagy bulgur, ez kb 4 tányér kb 150-250 Ft-ra jön ki egy adag. Hús nélkül is finom.


Bármilyen zöldség (1 kg) (zöldbab, karfiol, krumpli, répa akár vegyesen) nagyjából megfôzve, 6 tojás 1 nagy kefir vagy joghurtal összekeverve, só bors fuszerek. tepsibe bele a zöldség, nyakönönt a szószal és megsüt. Ha szeretnéd sovány hússal (elôfôzött), virslivel dúsíthatod.

2014. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!