Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel lehet helyettesíteni az...

Mivel lehet helyettesíteni az ételízesítőt? Vagy el lehet készíteni valami hasonló keveréket házilag?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 16:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Ételízesítöt füszerekkel lehet helyettesíteni (meg valamennyi sóval), de nem minden ételhez illenek ugyanazok a füszerek - ezért is értlemetlen az ételízesítö használata, mert mindennek egyeníze lesz töle. (Meg ugye tele van ízfokozóval, ami kimondottan rosszat tesz)


Ha különféle száritott zöldségeket (sárgarépa, petrezselyemgyökér, zellergumó, hagyma) összekeveresz, az hasonló ízt ad. De akkor meg jobb egyenesen az ételbe tenni a friss zöldségeket, sokkal több vitamin meg ásványi anyag van benne, mint a szárítottakban.


Azt meg, hogy milyen ételhez milyen füszer illik, a google-ban tudod megkeresni, ezen kivül te is kísérletezhetsz azokkal, amik éppen tetszenek neked.


Csak bátran, hidd el, így lesz az ételeidnek finom egyéni íze.

2014. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Soha nem használok ételízesítőt. Természetes fűszereket használok. Ezekből akár keveréket is lehet készíteni.

Ha megveszed a fűszereket, egy tasak hónapokig elég.

Az ételízesítők tele vannak sóval, és egyéb vacakokkal.

2014. ápr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
????????? Fözz izes ételt! Jo alapanyagokbol füszerezéssel. Sokkal finomabb mint a mindenbe bele a Podravkát egyensz-r. (Egyébként föleg lestyánbol áll. Házilag is lehet, de minek?????)
2014. ápr. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Nem használok ételízesítőt, van rengeteg száraz fűszerem és amihez friss kell, ahhoz azt veszek, minden főztöm így is nagyon ízes.
2014. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
Én szoktam házi ételízesítőt csinálni. Ledarálom a zöldségeket-fűszereket, sózom, beüvegezem. A másik, hogy ledarálom, kiszárítom, megőrlöm és por fűszerként funkcionál. Bolti ételízesítőt nem használok.
2014. ápr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert az egyik receptbe ( [link] ) ezt írják, és nem tudom mivel lehetne helyettesíteni . Köszi a válaszokat, jöhetnek még :)
2014. ápr. 24. 17:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Jómagam is csak fűszereket használok, szárítottakat és természetesen friss zöldeket, jó sokat.

A mozzarella nagyon semleges, de egy kis borssal, bazsalikommal feldobhatod.

2014. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SzarvasLászló ***** válasza:
100%

Én is igyekszem csakis saját keverésű fűszereket használni.

Pár boltban kapható keveréknek, meg kell vallani, nem rossz az íze.


Ebből ered egy kattanásom:

Megveszem őket és miután elfogy belőlük a fűszer, nem dobom ki, hanem elrakom, mivel a hátulján ott az összeállítása.

Legközelebb saját ízlésemet hozzáillesztve keverek valami hasonlót.

2014. ápr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Mindenkinek ment a zöld kezecske !
2014. ápr. 24. 17:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Ennél a receptnél böven elég valamennyi só és kevés bors.
2014. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!