Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel lehet helyettesíteni az...

Mivel lehet helyettesíteni az ételízesítőt? Vagy el lehet készíteni valami hasonló keveréket házilag?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 24. 16:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
lestyán
2014. ápr. 25. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én ehhez annyit fűznék hozzá,bár 50 éves vagyok,de sajnos pár éve ráfanyarodtunk a leveskockára,és az ételízesítőkre.Hogy miért is?

Ugye régen egyetlen ízesítő volt a delikát ami elég volt,mivel volt íze a zöldségeknek.Most mi van? Nemhogy illata,aromája nincs,de finoman szólva is vízíze van.

Tisztelet a kerttulajdonosoknak,persze a mag sem a régi.

Ha több mennyiségben teszel az ételbe annak ellenére sem sokkal ízesebb, bizony a pénztárca bánja.Hát igen ebben a "bio" világban élünk.

2014. ápr. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, akkor kiskertbe, vagy balkonládába nevelj néhány fűszernövényt. Most még akár magról is fel tudsz nevelni néhány tövet, de a többségét csak jövőre lehet igazán megszedni. Vagy egy kertészetben megveszed előnevelten 300-600 Ft/tő és ha szereti a helyet akkor úgy nő mint a gaz. Én ezekből szoktam az ízlésem szerint csipkedni néhány levelet, azt beledobom egy mozsárba (1euro-s boltban kb 1000 forintos tétel, de megéri beruházni) rászórok egy csipet nagy szemű sót és összezúzom. Hihetetlenül intenzív az íze, sokkal frissebb mint bármilyen fűszer és ha van 5-6 különböző növényed, meg esetleg néhány szárított fűszered, akkor határ a csillagos ég. ;-)
2014. ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!