Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Éticsigából egyszerre kell -...

Éticsigából egyszerre kell - e összeszedni azt a mennyiséget, amit elkészítenénk, ill. mennyi ideig és hogyan lehet tárolni?

Figyelt kérdés
Szerintem én szeretném a csiga - ételeket, és van is felénk ilyen állat. Egy nekifutásra kell-e összeszedni és feldolgozni, vagy lehet - e és hogyan tárolni (akár még élve, vagy elpusztítva - és azt hogyan kell). Recept is érdekelne, de szerintem azt megtalálom valahol a szakácskönyvek résznél
2014. máj. 29. 12:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

Az éticsiga VÉDETT. Nem szedheted össze.


[link]


Darabja 2000 HUF bírság.

2014. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Viszont vásárolhatsz boltban. Az ráadásul mr előkészített, tehát recepten sem kell törni a buksid.
2014. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Védett?Mióta?Azóta, mióta annyit adtunk el a külföldieknek, hogy szinte az összes kipusztult?Persze ebből sem a mezei csigagyűjtő emberke gazdagodott meg.Úgy látszik, valamelyik éhenkórász kiskirály a csigaüzletre is rátenyerelt.Emlékszem ugyanis, hogy anno a 80-as években vederszámra gyűjtöttük eső után, annyi volt, mint a szemét.Teli voltak a fák

vele.Felvásárolták egy vödör csigáért pár forintot adtak, aztán jó pénzért eladták a franciáknak.Most is parkos környezetben lakok, de már évek óta nem láttam egy csigát sem!ez is jellegzetes hungarikum, hogy csak a magyar nem eheti a saját kertjében "termett" csigát!Persze boltban megveheted jó pénzért.És ami csigát a boltban árulnak, az nem volt védett?Az mégis honnan bújt ki?Melyik okostojás fenekéből?

2014. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
A csiga védett, DE meg van adva, hogy hány centinél nagyobbakat lehet összeszedni. Így védett.
2014. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egyébként hasznos olvasnivaló.Bolond egyébként a magyar ember, hogy 2 fillérért adja el a burzsujoknak, akik jó dolgukban már nem tudják, mit zabáljanak..Inkább tanulnák meg rendesen elkészíteni, így ingyen jóllaknának vele.Elad egy vödör csigát, 100 forintért, azért a százasért semmit sem kap!

A csiga főzési ideje ott is le van írva, hogy 2 óra.Ezt feltétlen be kell tartani, ha nem fő meg rendesen, akkor ehetetlenül rágós marad.Nézz utána annak is, hogy a nyálkásságával ellen mit lehet tenni, mert az a másik probléma.Mert főzés után is nyálkás marad, ha nem profin készíted, és akkor undorító.

2014. máj. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Április 15-től június 15-ig lehet szedni és a 27 mm-nél nagyobb átmérőjű csigákat szabad begyűjteni. Most foglalkozott vele a Gasztroangyal is.


Itt meg vannak receptek!:


[link]


[link]


Neten még találsz róla egy két dolgot, meg recepteket is!

2014. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy elkészítés előtt ki kell éheztetni. Egyik ismerősöm elfeledkezett róla és nem volt finom... :)
2014. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2014. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen júni 15-ig gyűjtheted, mert utána szaporodnak. Folyamatosan érdemes gyűjteni. Én egy vederben hagyma zsákba gyűjtöm őket. Minden nap átmosom friss vízzel és pár szál répán tartom őket. Kb három nap kell minimum hogy kitisztuljanak. Elég aprólékos munka, de Megéri.

Van olyan ismerősöm, aki adatokra osztja. Már mint minden eső után kimegy. Leszed egy halommal. Azt előkészíti, ki legelteti, majd konyhakészen lefagyasztja. Aztán ha összejön egy jó adag, akkor megfőzi. Így Kevésbé időigényes, mint egy ültőben megülni egy nagyobb mennyiséget.

2014. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!! A répával etetés az már a tisztulási szakaszba értendő, vagy még utána teljesen éheztetni kell őket, hogy kitisztuljanak (még a répa is kimenjen belőlük)? És mi van, ha a kupacban megdöglik néhány, és én nem veszem észre, és úgy kerül a főzési folyamatba?
2014. máj. 29. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!