Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet megállapitani...

Hogyan lehet megállapitani hogy egy tojás friss vagy záp?

Figyelt kérdés

Märmint a häzi tojäsrol mert anyosom tojäst hoz čs sok közülük zäp

Mert vissza adnäm neki

Ha tudnäm mejik az


2008. aug. 2. 03:40
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

A friss tojást ha megrázod nem lötyög a belseje! Minél régebbi annál jobban lötyög (de még akkor nem mindig záp), a záp olyan hangot ad, mintha vízzel lenne töltve, és valamennyire érezni a szagán is!

Anyósod előre bejelentette, hogy visz záptojást?



U.i: melyik

2008. aug. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért adnád neki vissza? Nem tehet róla. Amikor az ember lánya összeszedi a tojást nem nézegeti őket meg egyenként. ráadásul állásában is megromolhat. Én a mamámtól szoktam kapni és volt olyan,hogy találtam zápot. Kikerülendő a bajt én mindig 1 bögrébe töröm fel először a tojást úgy öntöm abba az edénybe amiben dolgozom vele. Így ha véletlenül rossz akkor nem rontja el az egész kaját és csak azt az egyet kell kidobjam. roppant kellemetlen tudom. De nekem nincs jobb módszerem. A tökéletes az lenne ha tudnál lámpázni. Akkor látnád melyik jó.
2008. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Ha egy edényt teleengedsz vízzel, és abba rakod a tojásokat, a záptojások feljönnek a víz tetejére, a többi pedig lesüllyed.
2008. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

szegény anyós, viszi a tojást hűségesen, s te ahelyett, hogy hallgatnál visszaküldenéd neki!

amúgy az utolsó által leírt módszer elég hatásos!

2009. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!