Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mivel lehetne a házi készítésű...

Mivel lehetne a házi készítésű jégkrémet keményebbé tenni?

Figyelt kérdés
Finom krémes az állaga, de emiatt nagyon folyós is, főleg a gyerekeknek, akik lassan eszik.

2014. aug. 15. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Zselatin fix.
2014. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kevesbb cukrot kell bele tenni, ha hidegebbre nem tudod hűteni, vagy tovább bent tartani a fagyasztóban.

(Mennél több a cukor, annál nehezebben, és annál alacsonyabb hőfokon fagynak ki a jégkrémek, paarfék, fagylaltot.)

2014. aug. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Cukrot biztos nem teszek többet mert így is elég édes.

A zselatint lehet hogy megpróbálom, köszönöm.

2014. aug. 15. 16:21
 4/7 A kérdező kommentje:

Jajj félre olvastam, szóval kevesebb cukor?

Hm. Egy kevéssel lehet hogy lehetne csökkenteni a cukrot, csak akkor meg nagyon keserű lenne az étcsoki miatt azt hiszem.

2014. aug. 15. 16:28
 5/7 anonim ***** válasza:
A zselatinos dolgokat nem lehet fagyasztani !
2014. aug. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Épp ez a lényeg a zselatinban, nem törik bele a kanál és olyan lesz, mint a bolti hőmérsékletű jégkrém. Én simán tejszínt szoktam felverni, bele egy csomag zselatin, kiadagolom ostyalapok közé, fólia, be a fagyasztóba, és ha kedvem szottyan, eszem egy ostyás jégkrémet.
2014. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ez tejmentes jégkrém lesz, nem tudom a zselatin mivel "reagál", lehet hogy nem is érne semmit...

2014. aug. 19. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!