Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tudom úgy megsütni a...

Hogyan tudom úgy megsütni a tükörtojást? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval úgy szeretném, hogy szépen megsüljön, a teteje is, viszont forgatás nélkül nem tudom, hogy érhetném el ezt, akkor viszont szétfolyna a sárgája, ami csúnya.

Valami jó kis trükk nincs erre?


2014. aug. 29. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz: hogy teljesen kemény legyen, vagy mindkét fele sült színü?


Az elsöt el lehet érni úgy is, hogy kisebb lángon sütöd és kzöben fedövel letakarod egy ideig, a másodikhoz mindenképpen meg kell fordítani, kifolyni viszont nem tud a sárgája, mert akkor már kemény, nem folyós.

2014. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Süsd a mikróban, akkor a fehérje ugyan nem lesz sima, hanem puklis, viszont mindenhol egyformán átsül és nem ég meg az alja. Kis tálkába kell ütni a tojást és lefedni egy kistányérral. Nekem elég nagy teljesítményű a mikróm (talán 1300W), abban 1 perc.
2014. aug. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy kanállal locsolgatom a tetejét a forró olajjal, amíg sül. Szerintem így a legegyszerűbb.
2014. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Átlátszó fedővel szoktam letakarni. Tökéletesen átsül.
2014. aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát azt szeretném elérni, hogy az alja is és a teteje is átsüljön, de úgy, hogy a sárgája finom, folyós legyen.

Köszönöm az eddigi tanácsokat, továbbiakat is szívesen látok :)

2014. aug. 29. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Kis lángon szoktam, fedővel letakarom és átsül a teteje is, ahhoz hogy a közepe kicsit folyós maradjon, előbb kell levenni a tűzről.
2014. aug. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
26%

Hullaegyszerű.

Olívaolaj, befűtöd, ráütöd, aztán lötybölöd néha az olajat, vagy forgatod a tepsit. Nem egy nagy waszizdasz

2018. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!