Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehet a legpontosabban...

Hogy lehet a legpontosabban mézet mérni, milyen módszerrel?

Figyelt kérdés
A múltkor készítettem egy nagyon mézes süteményt (hat evőkanál méz kellett hozzá) és nagyon, sőt, nagyon-nagyon nem úgy sikerült, mint ahogy az a recepthez mellékelt képen volt, és felmerült bennem, hogy talán azért, mert nem elég pontosan mértem ki a mézet, ami már akkor, a készítés közben is bosszantott, hiszen ahányszor belerakom a kanalat a mézesbödönbe és kihúzom, annyiszor lesz más mennyiség rajta, de akkor gondoltam, nem számít, pedig akár az is lehet, hogy esetleg egy vagy több teljes kanállal is többet vagy kevesebbet tettem végül bele, mint kellett volna. Szóval milyen módszerrel lehet biztosra menni mézmérési menyiségben? Vagy esetleg azt tudja valaki, hogy hány dl egy evőkanál méz...?

2014. dec. 25. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a méz esetén az "egy evőkanálnyi" nem túl egyértelmű meghatározás, és a recept hibája, hogy így adták meg. 1 evőkanál elvileg 15 ml, ebből átszámolhatod. De ha egy receptben lisztből kérnek egy evőkanálnyit, ott többet értenek rajta, mert azt kissé púposan kell mérni. Én ezért jobban szeretem, ha mindent grammban adnak meg, és így elektronikus mérleggel kényelmesen ki tudom mérni a kívánt mennyiséget.
2014. dec. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szoktam olvasztani a mikróba és úgy mérem ki!
2014. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, igen, a súlymértékre már én is gondoltam, bár az tényleg csalóka, mert minden anyagnak más a sűrűsége, szóval egyáltalán nem biztos, hogy pl. a liszt ugyanakkora mennyiségű liszt meg méz ugyanakkora tömegű vagy térfogatú lenne, szóval akkor inkább így kéne tudni.... (tudja esetleg valaki...?)

A melegítős olvasztást meg pont azóta más is tanácsolta, lehet, hogy tényleg ez a megoldás, köszi! :)

Esetleg más ötletek még?

2014. dec. 27. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!