Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tepertős pogácsa recept. A?

Tepertős pogácsa recept. A?

Figyelt kérdés
Olyan receptre lenne szükségem ami olyan,hogy a tepertő bele van gyúrva a tésztájába + bors is van benne.A rétegeset már próbáltam és most a másik fajtáját szeretném kipróbálni(amit a boltokban is lehet kapni,sötétebb a tésztája,gondolom a borstól.)Köszönöm szépen!
2014. jan. 3. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt a receptet tavaly kaptam egy kollégámtól. Mondta ,hogy a netröl szedte le . de nem emlékszem már honét.

Nekem bevált annyi,hogy én nem teszek bele pirospaprikát.

170C szoktam sütni 15-20perc.



Hozzávalók.

- 1 kg liszt

- 50 dkg darált tepertő

- 4 dkg friss élesztő

- 2 púpos evőkanál zsír

- 2,5 pohár tejföl ( kis pohár)

- 1 tojás + még egy a kenéshez

- 4 teás kanál só ( púposan)

- 1 teáskanál bors és piros paprika

- 1 dl tej

Az élesztőt a langyos tejben feltuttatjuk. A lisztet egy nagy tálba szitáljuk, hozzáadjuk a sót, borsot, a sütőport, a pirospaprikát, és kicsit átkeverjük. Beletesszük a tepertőt, hozzáöntjük a felfuttatott élesztőt, a zsírt, az egyik egész tojást, és annyi tejföllel összegyúrjuk, hogy szép egynemű, könnyű, puha tésztát kapjunk.

Azonnal lehet nyújtani, kb. jó ujjnyi vastagságúra. Nagyon éles késsel a tetejét bekockázzuk. Pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk, és sütőpapírozott tepsibe egymás mellé, nem nagyon sűrűn rakjuk. Itt hagyjuk kelni 1 órán át!

Előmelegítjük a sütőt. A megkelt pogácsákat a második, felvert egész tojással megkenjük, és betesszük a sütőbe aranybarnára sülni.

2014. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!De szerinted a pirospaprika csak a színe miatt kell vagy dob a tészta ízén is valamit?(lehet teljesen más ízvilágot kapunk paprikával.)
2014. jan. 3. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:
A piros paprika kicsi szint ad neki,de ha túl sokat teszel bele akkor persze az ízén is lehet kicsit érezni.
2014. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer holnap meg is fogom sütni,mert a család ki van éhezve egy kis pogira.:)
2014. jan. 3. 16:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi majd elfelejtettem....a tepertőtől nem lesz túl zsíros?Nekem soknak tűnik a fél kiló.vagy felmelegítés után le kell önteni a zsiradékot a darált tepertőről?
2014. jan. 3. 16:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz túl zsíros .
2014. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. jan. 3. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!