Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha van szárított chili papriká...

Ha van szárított chili paprikám, abból hogy lehet csípős szószt csinálni házilag? Vagy ahhoz nem szabad megszárítani?

Figyelt kérdés
Látom az üzletekben lévő termékek hozzávalóin, hogy az ecet elég sok benne, csak azzal lehet? Hogyan lehet sűrűbb és hígabb szószt csinálni házilag?

2015. aug. 26. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:

kevés bors, kevés só, némi édespaprika, esetleg ízlés szerint más fűszer, majd hozzá ó minőségű kechup.

Utána keverd bele a chilit, annyit, amennyire csípősre kéred.

2015. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magából a szárított csiliből nem lehet szószt előállítani, de jó minőségű par.sűrítményt fűszerezve, ízesíthetsz vele ízlésed szerint.

Ahogy előttem is írták, nagyjából úgy.

2015. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és a japán fajta szószók, amik zöldek, abban biztos nem paradicsom van
2015. aug. 27. 22:26
 4/5 anonim válasza:
Az isten áldjon meg nehogy paradicsomot rakj már egy jó minőségű csiliszószhoz. Paradicsomot csak a barmok raknak hozzá! Elveszi az erejét, elveszi a csípős ízvilágát!Egy csiliszósz paprikából áll, kevés ecetből, sóból, fűszerekből. Ha salsát akarsz akkor meg rakj hozzá tv paprikát is, paradicsomot, hagymát stb. Próbálkozz habanero vagy annál erősebb paprikákkal (naga jolokia, trinidad scorpion, carolina stb.) A feldolgozáshoz gumikesztyűt védőszemüveget vegyél! HA pedig szószt akarsz a szárítottból, először tedd bele egy kis vízbe és kezdd el melegíteni lassú tűzön, akkor megint megszívja magát vízzel és már turmixolhatod is le, de ahhoz érdemes több paprikát szerezni!
2015. szept. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én is úgy gondoltam, hogy minek bele paradicsom, a lehető legcsípősebbre szeretném
2015. szept. 14. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!