Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csípős leves elkészítéséhez...

Csípős leves elkészítéséhez mennyi csípős fűszert használtok és milyet? Szárított, hegyes erős paprika, őrölt csípős paprika, őrölt chili cayenne, fokhagyma? Melyik cég terméke csíp a legjobban, illetve a legjobb minőségű?

Figyelt kérdés

Légy szíves, írjátok, meg, hogy pl. 3 liter vízhez mennyi csípős fűszert adagoltok? Főzés elején teszitek a levesbe?

Sajnos fekete és fehér borsot nem használhatok, ezért ezen kívül várom a javaslatokat, tanácsokat! Köszönöm!



2012. okt. 15. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gulyást csinálok, akkor a húshoz teszek gulyáskrémet és Erős Pistát. Egyéb esetben a főzés végén teszek bele őrölt chilit. Az adagolás ízlés dolga. Mennyire szereted erősen?
2012. okt. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál. Azért is kérdeztem, hogy más mennyi csípős fűszert szokott a levesbe tenni, mert amennyit én tettem bele, az soknak tűnt és mégsem csípett annyira, ahogy vártam. Elég csípősen szeretem a leveseket. Máskor a család is eszik abból, amit készítek, így nem szoktam erősen fűszerezni, de most csak én eszem, így olyan lángolóra csinálom, amilyenre akarom! ;-)
2012. okt. 15. 15:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Vegyél a piacon macskapÖcs paprikát. három liter levesnek, ha belefőzöd és szétnyomkodod, már megadja rendesen az erejét.

persze az erős ízlelése mindenkinél más-más érzékelésküszöböt érint. ami pl neked enyhén csípős, lehet, hogy másnak már brutál erős.

Ha egy macskapÖcstől nem lesz elég erős, vagdalj még magadnak a kész ételbe is.

(azért írtam nagy Ö-vel, mert kicsivel fennakadtam a trágárságszűrőn ) :D...

2012. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet! Ki fogom próbálni a macskapÖcs paprikát! :-) Egyébként tényleg úgy van, hogy ami nekem még nem elég csípős, attól a párom már nagyon huhog! ;-)
2012. okt. 15. 17:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Piacon szoktam venni chillipaprikát, mindig ott csücsül a mélyhűtőben, no ebből néha egy karika is elég, annyira erős.
2012. okt. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Veszek majd! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mennyire fog csípni.
2012. okt. 15. 17:46
 7/7 anonim válasza:

Nagy kedvencem a cayenne és a thai chili ha családnak főzök, ha magamnak akkor carolina reapert vagy scorpiont kedvelem.

De miből mennyit?

Kb 8 tányér húsleveshez megy negyed kiskanál cayenne vagy 2 kiskanál szegedi őrölt erős paprika.

Ha ragut csinálok magamnak akkor a thai chili negyedét vágom bele (de hosszában mert nem egyenletesen erős). Ha családnak főzök akkor csak az alsó fél negyede kerül bele.

De ha kipróbálod a thai chilit akkor óvatos légy mert az alja édes mint a méz, de minél közelebb haladsz a magok felé annál jobban "tisztítja a légutakat".

A scorpion és carolina reaper paprikák a világ top 10 legerősebbjei közt vannak, csak magamnak használok néhány karikát az ételbe ha valami erősebbre vágyom, de légy óvatos mikor felvágod és használod.


Ja minden mértéket úgy vegyél, hogy én majdnem mindenbe teszek borsot sajnos, de remélem azért segített a válaszom.

2019. márc. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!