Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Jó rántott sajtot hogy kell...

Jó rántott sajtot hogy kell házilag készíteni, ill. milyen sajtot vegyek?

Figyelt kérdés
Nekem legjobban a Family-Frost-os jött be eddig, csak az elég drága 1000 ft /0,5 kg, hasonló mirelitbe olcsóbban, vagy házilag?

2015. szept. 7. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Igazából a rántott sajtnak az a titka, hogy jó erős legyen a panír. Először tejbe kell mártani, aztán jön a liszt majd a tojás, megint liszt és tojás, végül a zsemlemorzsa.
2015. szept. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vegyél valami jó goudát vagy ementálit, edámit, mozzarellát. A brie, camembert is nagyon finom így elkészítve.


Edámi, gouda már van 1600-1700 ft/kilós áron (pont most néztem a tesco oldalán, de biztos máshol is kapni ennyiért), tehát a fél kg kicsit olcsóbb lenne.


Házilag annyi, hogy érdemes a panírozott sajtot rántás előtt betenni a mélyhűtőbe és úgy sütni ki utána egy kevés forró olajban.

2015. szept. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
magyarul sok húhó, és ugyanúgy 1000/0,5kg?
2015. szept. 7. 20:26
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Hát így is nézheted, ahogy gondolod.


Én inkább így nézem: ha megveszem az említett sajtokat 1600 ft/kilós áron, akkor fél kilója csak 800 ft. De azért sajtot kapok. Olyat, aminek íze is van. Nem egy gumis, ízetlen szar, mint ami a mirelitben van. Ha én panírozom, akkor azt rakok a panírba, amit akarok... szezámmagot, diót, mogyorót, fűszereket, akármit.


Meg hát. Ha én panírozom, akkor abban nincsen ízfokozó, tartosítószer, E, rákkeltő meg egyebek. És akkor még mindig olcsóbb. De ahogy gondolod. Az előre csomagolt rántott sajtoknak a 30-40%-a sajt (nyugodtan nézd meg a csomagoláson), a többi hozzávaló meg minden egyéb szemét, ami formában tartja. Ha otthon készíted, 95% sajt, a maradék meg panír.

2015. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Olcsó , de nem széteső trappista sajtból is finom lesz és akkor jobb is lesz a fagyasztottnál. Vízbe mártod az 1,5 -2 cm vastag szeleteket, lecsepegteted és a sorrend liszt, tojás , prézli, liszt , tojás, prézli. Óvatosan dolgozz, ne sérüljön a panír , egymás mellé rakd öket egy tányérra, tálcára majd,ha elkészültek a szeletek sütés előtt 1/2 órára tedd a hűtőbe és forró olajban süsd ki. Ne piszkáld és ne forgasd. 2-3 perc alatt megsül egy szelet.
2015. szept. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
2000 ft/kg konyhakész rántott sajtért egész jó ár, hiszen a legócskább trappista is 1500-1600 ft/kg és azt még panírozni is kell, ami mondjuk nem drága, de macerás.
2015. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, a family-frost-os nagyon finom, semmi baj vele, azért nyitottam a kérdést hátha olcsóbban ki lehet hozni.
2015. szept. 8. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!