Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Cukor helyett milyen természet...

Cukor helyett milyen természetes édesítő szerek vannak?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 09:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
méz,barnacukor...
2010. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
A barnacukor is cukor, csak melaszt kevernek hozzá, hogy barna legyen.
2010. márc. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%
Állítólag a nádcukor sokkal egészségesebb, mint az általunk használt répacukor.
2010. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%

"Állítólag a nádcukor sokkal egészségesebb,"


Mitől lenne egészségesebb pontosan az az összetétele.A barnacukor meg tisztítatlan melaszos cukor a szennyezettségétől lenne egészséges?

2010. márc. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
attól függ mire akarod, stevia cukorbetegeknél is használható.....nádcukor, barnacukor jobb mint a fehér, de azért cukor, a méz nagyon egészséges, de van amikor az se jó.....
2010. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mitől lenne egészségesebb pontosan az az összetétele.A barnacukor meg tisztítatlan melaszos cukor a szennyezettségétől lenne egészséges?"



Mit okoskodsz, ha nem értesz valamihez, akkor nézz utána!!!


1.

"Ami a legjobb, az a nádcukor. Nem egyszerűen barnacukor, mert amit legtöbbször így árulnak, az nem nádcukor, hanem szintén répacukor, amit vagy kevésbé finomítanak, illetve melasszal színezik.


Szóval a nádcukor nem egyenlő barna cukor, a "nádcukorságot" megfelelően feltüntetik rajta. A finomítatlan nádcukor ásványi anyagokban gazdag, így nyugodtan lehet használni a fehér/barna cukor helyett, viszont igencsak drága, úgyhogy biztosan nem ezt fogjuk a nagyi receptjébe beletenni, ami 30 deka cukrot kíván..."


2.

"Érdemes azonban odafigyelni, mivel cukrozzuk kedvenc süteményeinket. Kis odafigyeléssel természetes, egészséges és tápláló anyagokkal édesíthetjük meg desszertjeinket. A répacukor, nádcukor, juharcukor mind-mind ugyan azt tudja, megédesíti süteményeinket. Mégis van köztük különbség. Lássuk mik ezek!



Természetes édesítőszereink


Fehér háztartási cukor


A szokásos fehér háztartási cukrot tesszük a legtöbb ételünkbe. Sok elnevezése létezik az asztali cukortól kezdve a kristálycukron át a finomított cukorig. A porcukor porfinomságúra őrölt finomított cukor. Ezt akkor használjuk, ha azt szeretnénk, hogy a cukor gyorsan feloldódjon. Mindegyikben az a közös vonás, hogy a cukorrépa levéből nyerik. A fehér cukor tiszta szénhidrát, melynek finomított formájából a feldolgozás során minden rostot, ásványi anyagot, vitamint, fehérjét kivonnak.


Barna cukor


Ne téveszük össze a teljes értékű nádcukorral, a barna cukor ugyanis nem más, mint, mint melasszal színezett fehér cukor, tehát semmi különbség nincs a használatuk között, sem kalóriatartalomban, sem az egészség szempontjából.


Nádcukor


A teljes értékű nádcukor, melyet a kereskedelemben őscukor néven neveznek, reform-vagy bioüzletekben kapható. Finomítás nélküli, teljesen természetes anyag, gyártása során megőrzik természetes melasztartalmát, ennek köszönhető jellegzetes színe, aromája, és kissé nedves, tapadós állaga. A nádcukor édesítő ereje valamivel gyengébb a háztartási cukorénál, mivel azonban a nádcukorral készült sütemény többnyire intenzívebb aromájú, a megadott cukormennyiséget nem kell átszámolni. A finomítatlan, világos nádcukorral kiválóan helyettesítheted a finomított kristálycukrot.


Juharszirup


Az édes szirupot a Kanadában és Ameikában vadon növő juharfák behasított kérgéből nyerik. A szirup főzése közben ugyan csökken a vitamintartalom, de változatlanul megmaradnak az ásványi anyagok és a nyomelemek. Mivel igen édes, csak kis mennyiség szükséges belőle.


Gyümölcscukor (fruktóz)


A legédesebb cukorféleség, mely természetes formájában a gyümölcsökben és a mézben is megtalálható. Előnyös tulajdonsága, hogy sokkal lassabbanemeli meg a vércukorszintet. Ezen felül édesítő hatása mintegy 40%-al erősebb, így kevesebb is elég belőle. Mértékkel cukorbetegek is fogyaszthatják.


Méz


A méz ősidők óta használt természetes és igen egészséges édesítőszer, ugyanis körülbelül 190 értékes tápanyagot tartalmaz, köztük aminosavakat, ásványi anyagokat, vitaminokat és enzimeket. A méz fogyasztása mellett szól az is, hoy könnyen emészthető, rendkívül nagy energia-és tápértékű élelmi anyag. A mézzel készített sütemények sajátosan omlósak, nagyon ízletesek és illatosak. Értékes anyagainak jó részét azonban sütés közben sajnos elveszíti."

2010. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Én már láttam boltokban cukor light-ot. 0,5kg kicsomagolásban lehet megtalálni.
2010. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
mindegyik természetes édesítőszerben van szénhidrát, akár natív cukorról, akár mézről, akár fruktózról stb. van szó. attól függ, hogy cukorbeteg vagy-e, vagy sem. ha nem vagy az, végülis akármelyiket használhatod. ha az vagy, akkor jobb, ha egy kicsit elmélyülsz a témában.
2010. márc. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
A nád meg a répacukor ugyanaz, csak másból nyerik ki. Volt élelmiszer ipari iskolai tanuló, jelenleg szakács tanuló (ha nem tetszik, akkor a tanárokat szidd és az anyagot)
2010. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Akkor itt egy részlet egy másik cikkből. És van még egy valag a neten. Sajna azt kell, hogy mondjam, hogy a tananyagod volt hülye. A tanár meg a tananyagot tanította.


Ma már a cukornádat bio erőművekben is felhasználják, több Európai országban köztük hazánkban is néhány éve kezdték el felfedezni jótékony hatását.


És hogy miért egészségesebb a nádcukor, mint a fehér cukor? Mert nincs benne semmi mesterséges anyag, sőt még a cukorrépánál is egészségesebb. Az íze igencsak eltér a mi megszokott fehér cukrunktól, hiszen a mesterséges eljárásnak köszönhetően a fehér cukor 90-ban, míg a nádcukor kb. 20%ban tartalmaz édes vegyületet.


A nádcukrot ne keverjük össze a barna cukorral, amit a boltban veszünk, mert a barna cukor majdnem ugyanolyan káros, mint a fehérített változat annyi a különbség közte hogy a fehér cukrot egy kevés melasszal, vagyis a nádcukor egyik változatával beszínezik, de ettől az még fehér cukor. A nádcukorból ma már széles a kínálat, készítenek belőle pl. porcukrot, kockacukrot, és különböző más termékeket.


A nádcukornak sokkal természetesebb kissé karamellás íze van, így használhatjuk süteményhez, teához, és minden olyan ételhez, amihez eredetileg fehér cukrot adtunk volna. A természetességét a feldolgozás adja, vagyis a levágás után sajtolással kinyerik a nádcukrot, majd centrifugálják, és szárítják, így kapják meg a melaszt.



Semmi vegyi anyag és vegyi vagy mesterséges eljárással nem avatkoznak be. És mivel egy növényből nyerték ki az alapanyagok így rengeteg ásványi anyag és vitamin van benne, így mindenképp érdemes áttérni a fehér cukorról a nádcukor fogyasztására.

2010. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!