Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan olvasszak csokoládét?

Hogyan olvasszak csokoládét?

Figyelt kérdés

Ti hogyan szoktatok, milyen praktikákat alkalmaztok? Ma csináltam cakepop-ot. Vízgőz fölött olvasztottam, kb. 3 darabot tudtam szépen megcsinálni, addig volt jó folyos a csoki, de utána besűrűsödött és elkezdett csomósodni. Illetve amikor folyos volt, nem volt elégge az, szóval nem is kaptam szép sima felületet. Hogyan lehetne még folyosabbá tenni? Mit csináljak, hogy folyos is maradjon és ne kezdjen besűrűsödni.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. dec. 5. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Én is vízgőzfölött szoktam, de teszek alá egy icipici étolajat. 1 tábla csokihoz kb. egy kiskanálnyit.
2015. dec. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél bele egy kis teavajat.
2015. dec. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezeket is próbáltam, de mégsem lett jó, ugyanúgy besűrűsödött.
2015. dec. 5. 22:09
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Én mikróban olvasztom, alacsony fokozaton. Közben figyelem, hogy mikor kezd olvadni. Akkor összekeverem és felolvad teljesen. Egy kis olajat keverek bele, attól még folyósabb és fényes lesz.

Ha kezd dermedni és sűrűsödni, akkor visszateszem kicsit a mikróba, átkeverem, és utána folytatom a többi bevonását.

Mindig jó minőségű étcsokit használok. 60-70%-osat. Szerencsi nagyon jó, de a Tibit is használtam már.

2015. dec. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Hát ne melegítsd addig, hogy besűrűsödjön!

Szájjal ellenőrizd, az ajkaid elég érzékenyek, kb olyan, vagy csak egy picit legyen melegebb a csoki. Kanállal egy picit tegyél rá.

Ha bárhol, az edény falánál ennél melegebb, akkor keverd gyorsabban, hogy egyenletesebben melegedjen.

Ne érjen bele az edény a fövő vízbe, csak a gőzbe.

2015. dec. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 goodlike999 ***** válasza:
55%
gondolom melegbe.
2015. dec. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!