Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A rakott krumplihoz tejföl...

A rakott krumplihoz tejföl vagy majonéz kell?

Figyelt kérdés
Még mielőtt bárki mondaná,hogy "jaj, főzni akar, de nem tudja mi kell hozzá.." 17 éves vagyok,és ez lenne az első rakott krumplim amit meglepinek készítenék a családomnak.Szóval az van hogy olvastam olyat ahol majonézt irnak tejföl helyett,és olyat is ahol tejfölt. Ja és még az,hogy hagymát tegyek bele?Mert van aki szerint ugy finomabb lenne.Ötletek?

2016. márc. 3. 16:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Tejföl.
2016. márc. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
De ha több helyen is írják a majonézt lehet érdemes azzal is kísérletezni.
2016. márc. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
És hagyma mehet bele?
2016. márc. 3. 16:26
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

én alapjáraton nem szeretem a majonézt, így tuti csak tejföllel csinálnám, de ha a családodnak nincs vele baja akkor kipróbálhatod azzal.

a hagymával plusz ízt fog kapni. pár ember nem szereti, de szerintem a hagyma az egy alap dolog a legtöbb ételhez, főleg itt Magyarországon.

2016. márc. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :) Azt hiszem marad a tejföl és hagyma :)
2016. márc. 3. 16:30
 6/21 anonim ***** válasza:
26%

elmondom h csináld egyszerűen. kezdésnek jó lesz. Veszel valami sonkát/kolbászt. Majd elkezdesz piritani hagymát, majd beledobod a sonkát/kolbászt. mikor szépen megsült akkor beleteszed egy tálba, a tálba raksz úgy 2 kisdoboz tejfölt majd összekevered.


A krumplit miután megpucoltad és szeletekre vágtad érdemes 15 percig forralt vizben kis lángon főzni. Majd ha kész akkor egy tálba raksz kis olajat, felsorakoztatod a krumplit majd rá a tejfölös hagymás sonkás/kolbászos cuccot. 50 percig hagyod a sütőben, kiveszed, reszelsz rá sajtot ha van majd vissza 15-20 percre, v ameddig meg nem puhult rendesen a krumpli.

2016. márc. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segitettél :)
2016. márc. 3. 16:39
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományos rakott krumpliban nincs hagyma.

A legegyszerűbb elkészíteni.

Tepsi aljára egy kis vaj vagy olaj. Erre a felszeletelt főt krumpli megy, rá a kolbász vagy van aki krinolinnal csinálja, erre rá a főt tojás, majd újra krumpli. Ízesíteni sóval, pirospaprikával, és a tetejét bekened tejföllel. De úgy is nagyon finom ha sajtot teszel rá.

2016. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
6 és a főtt tojás karikák?
2016. márc. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

ja igen, azt el is felejtettem:D főtt tojás is kell. azt úgy tudod hogy forralsz vizet, majd mikor forr akkor kis lángra veeszed és 10percig hagyod főzni. ha kész hideg vizet engedsz rá hagyod pár másodpercig és elkezded pucolni.


nem is értem h felejthettem el. a tojás mindennél fontosabb.:D

2016. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!