Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Megpucolva, felvágva meddig...

Megpucolva, felvágva meddig áll el a krumpli vízben?

Figyelt kérdés
megpucoltam és felkarikáztam, hogy holnap ne kelljen reggel, mert nem lesz időm ilyen ipari mennyiséget megpucolni, de most derült ki, hogy holnap nem kell főznöm. jó lesz ez még neked keddig?

2016. máj. 1. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
be fog sárgulni
2016. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Fagyaszd le. Nyugodtan beteheted a fagyasztóba, és amikor kell akkor kiveszed. Sütni is lehet vagy akár meg is főzheted.
2016. máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Vízben eláll, legfeljebb holnap cseréld le rajta a vizet.

(Nem tudom elképzelni, hogy nyers krumplit le lehessen fagyasztani, a krumplinak árt, ha megfagy. A mirelit is elősütött. De most megyek, egy szemmel kipróbálom.)

2016. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a tanácsokat! :)

utolsó: majd mesélj, mire jutottál!

2016. máj. 1. 22:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem az elözö vagyok, de eég sokat kísérleteztem krumpli fagyasztással.


A nyers krumolit nem jó lefagyasztani, mert édes, fagyott íze lesz.

Viszon megfözve, megsütve minden további nélkül lehet, ha felhasználás elött átforrósítod, akkor nem észrevehetö, hogy fagyasztva volt.

Ehhez elég csak röviden felforrósítani fagyasztás elött (éppencsak, hogy felforr a vízben, vagy sütéskor fehér kéreg lesz rajta), nem kell teljesen készre sütni/fözni. (söt nem is célszerü, mert késöbb újra fel kell forrósítani és akkor nem jó, a túlfött vagy túlsült.

Lehet kész hajában fött krumplit is fagyasztani, ha ezt rendesen felforrósítod, akkor aki nem tudja, hogy fagyasztott, az nem veszi észre az ízén vagy az állagán.

2016. máj. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krumifozelek válasza:
50%
Én nagyon szeretem a krumplit!
2016. máj. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!