Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Vegyes (sertéscomb - marhalábs...

Vegyes (sertéscomb - marhalábszár) (2 - 2 kg) pörköltet készülök főzni . Jó lesz-e úgy, hogy lényegében külön megfőzöm, aztán a végén "összerottyantom" a két állatot? (ffi59)

Figyelt kérdés
A múltkor túl korán hozzátettem a marhához a sertést, és a s. szanaszét főtt, mire a marha kész lett.
2016. jún. 25. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy én mindkettőt külön-külön imádom, és még soha életemben eszembe sem jutott, hogy összekavarjam a kettőt. Különösen, hogy mindkettőből van 2-2 kg!


Ha már mindenáron össze akarod őket, de kizárólag így, ahogy írod: először megfőzni, és csak utána kavarni össze!


A sertés megfő kb. egy óra alatt, a marha lábszár minimum 2,5 - 3,0 óra.


De azt se feledd, hogy:

- sertéspörkölt maradékot nagyon jó legközelebb pirított tarhonyával összefőzni, vagy egy adag paprikás krumpliba, esetleg hordós káposztával = húsos káposzta

- a marhapörkölt maradékot meghígítva a legjobb gulyásleves, vagy ledarálva rakott káposztába, esetleg húsos palacsintának


Más jószág, más állat, más ízek... más ízlések! :)))

2016. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ!
2016. jún. 25. 15:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Én a marhapörköltet ízletesebbnek érzem (szerintem vagyunk így ezzel nem kevesen) - viszont a marhahús drágább, - és, ha mondjuk fele- felében csinálom, akkor viszonylag marhapörkölt íze lesz, de olcsóbban. (igaz, most nem is volt nagy az árkülönbség, mert a s comb kb 1000/kg, a marhalábszár meg 1500/kg volt)
2016. jún. 25. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha sertés combot veszel, akkor valóban. Bár sertésből sokkal finomabb a csülökpörkölt, vagy a körömpörkölt. A comb eléggé száraz, szálkás hús, inkább brassóit szoktam, vagy rántani, sütni.

De ha ezeket még nem csináltad, akkor tudd: a körömpörkölt minimum 2,5 - 3,0 óra, a csülök eléggé gyorsan kész, de én arról a kövérjét leszedem, és pici vízben födő alatt megabálva, mint egy töpörtőt szoktam megenni hidegen.

2016. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A sertéscomb csak jobb híján lett, lapockát szerettem volna, de nem volt (csak valami hulladékok - maradékdarabkák, az eladó nem ajánlotta).Nekem még nincs nagy gyakorlatom és repertoárom a főzésben, csak nem rég óta űzöm ezt a "sportot". Ha enni akarok főznöm kell valamit.
2016. jún. 25. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!