Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kerámia edények, vélemények?...

Kerámia edények, vélemények? (probléma)

Figyelt kérdés
A napokban vásároltam egy kerámiabevonatos wokot. Nos ma kipróbáltam. Zöldséges sült rizst készítettem benne. Rögtön az elején, már a hagyma pirításánál jól beszínezte a gyönyörű fehér bevonatot. Mosogatás nem oldotta meg! El lehet ezt valamivel tüntetni? Ennyit tud a kerámiaedény? Pár használat, és hányinger lesz az egész. Valamit rosszul csináltam? Férfi vagyok!!:))
2016. júl. 6. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ezeket az edényeket is utolérte a hamisítás láz. Az igazán jó minőségű kerámia edény darabja 20000ft körül van. Nagyon sok helyen árulnak pár ezer ft ilyen címszó alatt edényeket ,hogy kerámia bevonatos. Ha van számlád róla vidd vissza .. És vásárold le a az árát valami másra. Az én véleményem és tapasztalatom az ,hogy a kerámia bevonatos edényeknél csak a hangzás jó a tudása nem hibásak. Szerintem sokkal jobb egy Francia tefal még ha drágább is . Ugyan úgy kevés zsiradék kell bele és tudja azt amit egy kerámia edény. Igaz a tefal sem olcsó abból is megkell a minőséget fizetni.
2016. júl. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De mindenhol azt hallom, hogy a teflon réteg mennyire ártalmas. Ha megsérül, ha kopik, és hőtűréshatára is van, a felett gázok szabadulnak fel. Marad a vas!
2016. júl. 6. 12:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Kerámia wok?! Sosem vennék ilyet. Ha már wok akkor öntött vas.
2016. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kérdés nem arra irányult, hogy milyen a jó wok! A kérdésben lehetett volna szó kerámia serpenyőről, palacsintasütőről, stb.


Te biztosan autentikus vagy, akinek fontos a tradíció! Vagy esetleg kínai?!


Mellesleg nem is annyira öntött vas, ami nem egy átlag tűzhelyre való, hanem inkább: [link]

2016. júl. 6. 14:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van kettő serenyőm, de őszintén szólva nem szeretem. Remélhetőleg nem hamis, így párban a Metróban vettük kb 4 éve, nem is volt olcsó, közel 7 ezer ft volt a kettő. Sütöttem már bennük sokmindent, de mindig úgy érzem, hogy lassan sülnek benne a dolgok.Viszont hófehér és karcmentes a mai napig, vagyis semmi sem fogta meg.

A hamisítás igaz lehet, mert, ha már az ilyen szórólapos vásározók a sok gagyi kínai cuccal együtt kínálják már 1500 ft-ért, az elég gyanús.

Gondolom te üzletben vetted, de ki tudja már, hogy mit adnak a pénzünkért. Én is visszavinném a helyedben és reklamálnék.

Az öntöttvas wok pedig marhaság. Ki bírna a levegőben tartva egy öntöttvas edényt forgatni, a benne sülő ételt rázogatni, dobálgatni ...? :)

Vannak már könnyű, nemesacél edények, többek között wok is.

2016. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
** serpenyőm...
2016. júl. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!