Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » SOS! Húslevesbe hagyma. Hogyan?

SOS! Húslevesbe hagyma. Hogyan?

Figyelt kérdés
Húslevest főzök és nem tudom, hogyan tegyem bele a hagymát. Valaki azt mondta nekem, hogy a héjjával együtt kell beletenni. Igaz ez?
2016. okt. 15. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Csak aki kevés hússal főzi, és amúgy nem lenne szép sárga a színe a levesnek, az főzi bele a hagyma héját is, hogy színt adjon neki. Én levágom a gyökérzónát és lehúzom a színes fedőleveleket, aztán megmosom, és úgy teszem a húslevesbe.
2016. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Én nem szoktam "héjjával" együtt, leszedem róla. Mert többségében a hagymáknak nem olyan szép és egészséges a külső része. (Hozzáteszem az alsó réteget meg nem lehet látni hogy nem-e hibás akkor, vagy nem-e ment be oda valami bogárféle, vagy hangya.)
2016. okt. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
A vöröshagymahéj gyógytea kítűnő légcsőhurutra, gyógyító. Tehát semmi baj nem lesz, ha benne van a levesben a héja, legfelsőt le, az alatta lévők jók
2016. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oké, a héjja nélkül tettem a levesbe. Köszönöm!
2016. okt. 15. 10:50
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

+ 1 praktika:

Ha a megtisztított egészben hagyott vöröshagyma gyökér felöli részét keresztben fél cm mélyen bemetszük,a hagyma egészben marad főzés közben.

2016. okt. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

++1 praktika:

Érdemes megfigyelni, hogy a héjja szót aláhúzza a netes szövegszerkesztő ablak kis piros hullámos vonallal.

2016. okt. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképpen a vöröshagyma héjával együtt érdemes belefőzni a húslevesbe.A külső sérült héjat le lehet szedni, majd a még rajta hagyott héjjal együtt alaposan megmosni, a gyökérrojtokat levágni, és mehet a levesbe.

Ha nem csak az íze, hanem a színe is kell, akkor így ajánlatos csinálni.

2016. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!