Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kínai pirított tésztás csirkén...

Kínai pirított tésztás csirkének mi a titka?

Figyelt kérdés

A napokban készítettem. Először. Összességében tök jó, csak kb. semmi olyan ízt nem vélek felfedezni, mint amikor a kínaiban veszem.

A tészta ok.

A mellette lévő zöldségek (káposzta, répa, gomba, stb.) ok.

A husi ok.


Vettem valami tasakos kínai sült csirke alapport, meg amikor készítettem, akkor szója szószt is öntöttem hozzá.


Tényleg finom, de ennyi.


Amivel problémám van:


Nincs meg az a sűrű, tömény szörp-szerű barna szósz, továbbá, az ízesítése is inkább hasonlít egy pörkölthöz, kicsi szója ízzel keveredve.


Milyen hozzávalókat, fűszereket kéne beszereznem (asszem az alap por eléggé gagyi), hogy jobb legyen az étel?


Valahol olvastam valami osztriga szószt is.


2016. nov. 12. 21:45
 1/5 anonim válasza:
49%
Egy cipet mággi ;)
2016. nov. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
A szósz sűrítése keményítő, sokat dob az ízén az is, hogy nagyon gyorsan magas hőmérsékleten készült. Biztos van benne ízfokozó (nátriumglutamát), meg valamilyen érlelt szósz is (ebből rengeteg féle van, olyasmik mint a Szójaszósz, például tényleg a halszósz jó választás lehet).
2016. nov. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sötét szójaszószból se mindegy milyet használsz.

Shaoxing rizsbor is megdobja az ízét, ezt ajánlom.

Sütési hőfok is valóban fontos.

Glutamát is, ettől van intenzív íze! :))

Hoisinszósz, osztrigaszósz, fekete babszósz - ezeket is érdemes kipróbálnod.

2016. nov. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 17. 22:35
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Több kínai kifőzdéssel is haverkodtam már. De a szósz receptjét egyik sem hajlandó elárulni. Nem is a kifőzdében csinálják (nehogy a személyzet ellesse), hanem otthon, és készen hozzák.
2016. dec. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!