Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Rizs mint a török pl eker...

Rizs mint a török pl eker éttermekben?

Figyelt kérdés

Csináltam már otthon jázmin rizst, basmatit és egyéb rizseket. De valahogy soha nem lesz olyan mint az a tipikus eker éttermes jázmin rizs :/ Ráadásúl nekik 2 napig simán eláll.. nekem már 6-8 óra kintlét után már nem olyan 'élmény' evés közben. :(


Hogy kéne csinálni, vagy milyen tárolási praktika van ami segít?



2016. nov. 26. 04:36
 1/2 anonim ***** válasza:
42%
Azt írd le hogy hogy csinálod. :) És megbeszéljük. Nekem is van technikám rá, összevethetjük :) - én török anyósomtól tanultam úgy ahogy most csinálom:)
2016. nov. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szinte mindig 2 rész víz, 1 rész rizs (2:1)


Próbáltam már úgyis, hogy fedő nélkül csinálva, úgyis, hogy miutan majdnem kész lekapcsolom, és a saját melegében párolom még kicsit fedővel. Én mondjuk olaj nélkül szoktam, de csinaltam mar kis olajjal is.


Nem szoktam előtte 'megmosni' a rizst, mert szerintem akkor veszít ásványi anyagokat. Talán ez is hibás lehet a dologban.. nem tudom

2016. nov. 27. 03:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!