Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Valaki írna bevált csokoládé...

Valaki írna bevált csokoládé fagyi receptet fagylaltgépbe?

Figyelt kérdés
Gyümölcsöset ugye könnyű készíteni,de igazán finom csokoládéra nincs ötletem.

2017. jan. 20. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Dr.oetkernek van nagyon finom csoki fagyi pora! Ajánlom kipróbálásra!
2017. jan. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én az egy literes gépet a következő módon elkészített alapanyaggal tötöm fel:


250 g étcsokoládé (nem tortabevonó)

2 cs Bourbon vaníliás cukor ( [link] )

200 ml habtejszín

1 tojás sárgája

3 evőkanál rum


A csokoládét a turmixgépbe tördelem, és beletéve a többi hozzávalót szétcsapatom a csokit és a tojássárgáját. Aztán edénybe öntve állandó kevergetés mellett lassú tűzön forrásig melegítem. Forralni nem szabad.

Hideg vízbe téve az edényt szobahőfokra visszahűtöm, majd a hűtőben egy órát lefödve pihentetem.

A fagyi gépbe öntés előtt konyhai habverő legmagasabb fokozatán egy két percig intenzíven krémállagig keverem. (Habbá ne verődjön fel!) Ezt a masszát öntöm a fagyigépbe. A fagylalás végén egy kis reszelt csokoládét szoktam még adagolni az utolsó pár percben, hogy egyenletesen elkeveredjen.


[A lassú felforralás során a rum alkoholtartalma 70 fokon elpárolog belőle, így gyermekek is fogyaszthatják.]

2017. jan. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!