Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan klasszikus csokoládé...

Olyan klasszikus csokoládé tortába való főzött csokikrémet keresek, ami kipróbált és bevált. Tudtok ilyet?

Figyelt kérdés

Hagyományos csokoládé tortát sütök. A piskótát már megsütöttem, de sehol sem találok olyan csokikrém receptet, ami valódi csoki felhasználásával készült.

Egész magozott meggyet is szeretnék rakni a krémbe, és marcipán bevonatú lesz. Szülinapra készül :)


2010. máj. 14. 10:54
 1/5 anonim válasza:
A múltkor az egyik sütire kellett csokikrém, nem volt itthon tortabevonó és Milka csokit tettem rá. Igaz finom is volt.
2010. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Aha...

Köszi a választ, de nekem nem bevonó, hanem belevaló főzött krém recept kellene. :)

2010. máj. 14. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ezt a krémet szoktam tenni a csokitortába. A párom igazi csoki őrült, a recept tökéletesen bevált. 4 tojást , 20 dkg cukorral, 1,5 dkg vaníliás cukorral felmelegítünk 40-45 C'-ra vízgőz felett, majd kihűlésig habbá verjük. 20 dkg olvasztott étcsokoládét és 3 dkg vajat összekeverünk 4 dkg kakaóporral, majd kihabosítjuk 23 dkg vajjal, és a tojáshabos masszával.
2010. máj. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Főzött csokikrém: 4 kanál liszt 4 dl tej ezt felfőzöm.

Majd, hacsokim van beleteszem,hogy elovadjon.

1 csomag rámát 20 dkg porcukorral habosra keverem / Ha ehet a család tojást 2-3 db tojássárgát is lehet az előzőbe tenni./

A kihült masszával összekeverem és még habositom.

Ha nincs csoki otthon kakaóporral is lehet késziteni.

2010. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még nem döntöttem el, hogy melyik legyen. :)
2010. máj. 17. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!