Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért kell szódabikarbóna a...

Miért kell szódabikarbóna a savanyúságba?

Figyelt kérdés

2017. júl. 11. 16:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Köszi, ez teljesen új számomra. Feltétlen kipróbálom.
2017. júl. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

A kipróbállással óvatosan, hogy ne nagy mennyiségeket kelljen majd kidobni.

A savanyúságot köztudottan a savanyúságot okozó savak tartósítják. A savas közeg miatt nem szaporodnak a bacik, vagy a penészgombák.

Na ebben a receptben az ecet(savnak) és a szalicil(savnak) ellene dolgozik a szódabikarbóna. És közömbösíti egy részüket.

Teljesen felesleges bele a szódabikarbóna.

Szakmailag érthetetlen, hogyan került a receptbe.


Egy savanyúságba NEM kell szódabikarbóna!

2017. aug. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

>Na ebben a receptben az ecet(savnak) és a szalicil(savnak) >ellene dolgozik a szódabikarbóna. És közömbösíti egy >részüket.

>Teljesen felesleges bele a szódabikarbóna.

>Szakmailag érthetetlen, hogyan került a receptbe.


Szerintem érthető. Az arányokat érdemes megfigyelni.

Azért tesz bele szbk-ot, mert egy része a savnak a lúggal reagál, közömbösítik egymást és széndioxid gáz képződik. A vizet telíti, az oxigént kiszorítja és segít konzerválni a zöldséget. Ezen kívül persze történhet valami más is, azt nem tudom. De az arányok úgy vannak megadva, hogy a maradék ecetsav bőségesen elég savasságot ad a lének. Ha nem hiszed, próbáld ki, kóstold meg a savanyaságát, vagy indikátorral kalibráld a levet.

Annyit a recepthez én azért még írtam volna, hogy a készítés során minél hamarabb fel kell a lét használni, mert a szénsav egy idő után távozik és ettől kezdve csak egy átlagos eltartó képességű savanyalé marad...

2017. aug. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!