Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan tároljam a sajtot,...

Hogyan tároljam a sajtot, hogy ne legyen egy-két nap után a külső része büdös?

Figyelt kérdés
Fél guriga sajtot szoktam vásárolni, alufóliába csomagolva teszem be a hűtőbe.
2017. aug. 25. 06:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

Mesélj még arról, hogy a "minőségi" sajtokat kizárólag fűszerként használják például egy sajttálon, ahol ugye főfogás, vagy hogy hónapokig érlelt sajtból nem lehet nagyobb darabot venni, mert 1 hét alatt tönkremegy.

Miért akarsz olyannak (okosnak, műveltnek) látszani, ami nem vagy?

Sznobok is kellenek, mindig is voltak, nincs ezzel semmi baj, ne strapáld magad.

2017. aug. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ruházz be egy tupperware éléstárra, nagyon szuper sajttárolásrs

[link]

2017. aug. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

#7

Akkor tuti én és a kollékáim vagyunk a kivételek, kézműves trappistát is vásárolunk, gurigában XD

Semmi köze a bolti 990 Ft/kg "trappistához"

2017. aug. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%
#13: nem kell foglalkozni a sznobbal, csak keménykedni jött ide.
2017. aug. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

#11

Otthoni körülmények között nem tudsz sajtot tárolni.


A sajttál NEM főfogás, hanem étkezés lezárója vagy kisétkezés.

Azt meg már csak halkan teszem hozzá, trappistahuszár, hogy egy sajttálra fajtánként és személyenként maximum 5 dkg sajtot teszünk.


Sznobság az étkezési kultúra? Eltekintve attól, hogy a szó jelentése a "nemességet utánozó", így nem jelent itt (sem) semmit, csak bizonyos (undreclass) körökben ezt szokás odacsapni, mint vélt szitkot, annyit mondanák: köszönöm a dicséretet. Tőled az lenne a szitok, ha magadhoz hasonlónak ismernél el.

2017. aug. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%

#14

Azért elgondolkodnék a helyedben, hogy mi az, amitől ennyire nyomorult az életed, hogy egy nyamvadt sajt kapcsán egy arctalan fórumon be KELL bizonyítanod, hogy te vagy a menőcsávó. Ha már másutt nem megy.


Nem baj, csak többet árul el rólad, mint szeretnéd. vagy amire bárki is kíváncsi rólad.

2017. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
66%
Van még más is?
2017. aug. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kipróbálom a sütőpapíros megoldást. Én mindenevő vagyok sajt terén. A camemberttől a mozzarellán át a cheddarig mindent szeretek, de a kicsilánykám trappistás.
2017. aug. 25. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!