Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Palacsinta sütéshez vásároltam...

Palacsinta sütéshez vásároltam pici műanyag olajkenő "seprűt", amit 210 fokig lehet használni. Honnan tudni, meddig lehet használni, milyen forró éppen a serpenyő? Ha túlmelegszik a serpenyő, akkor túllépi a 210 fokot?

Figyelt kérdés
A palacsinta hány fokon sül meg a serpenyőben?

2017. szept. 16. 15:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Egy okos kérdezőért mindenre képes vagyok XDDD.
2017. szept. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Örültem volna, ha vki a kérdésre is válaszol.

Dehát mire is számítson az ember...

2017. szept. 17. 17:52
 13/19 anonim ***** válasza:

Arra, hogy ilyen kérdésre NINCS olyan válasz, amit már valaki méréssel megtapasztalt volna...Senki nem méri palacsintasütéskor a serpenyő hőmérsékletét.

A kis "seprűdre " pedig sokan megválaszoltak.

Ne a válaszolókra haragudj, hanem gondold át a kérdésedet.

2017. szept. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Jó, akkor úgy kérdezem, hogy a serpenyő meg a sistergő olaj felmelegedhet két palacsinta között úgy, hogy az túllépi a 210 fokot, és megolvasztja a szilikon ecsetet?

Vagy csak annyira felforrósítja, hogy annak szerkezetében kémiai változások mennek végbe?

2017. szept. 17. 18:59
 15/19 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy erre nem lesz válasz.
2017. szept. 18. 08:48
 16/19 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen szilikon ecsetünk van. És nagyon jó. Nem oldódik ki belőle semmi anyag, bírja a hőt, nem olvad meg, stb.

Kevés olajat, szoktam vele, gyorsan szétkenni a gázrózsáról felemelt palacsinta sütő serpenyőben.

2017. szept. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

16. vagyok. Ez még lemaradt:


[link]

2017. szept. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, pont ilyeneket használok én is, és már megírtam a kérdezőnek ugyanazt, amit te is írtál.

Nekem úgy tűnik nem hitt, de most, hogy te megerősítettél, talán már elhiszi, semmi módon nem ártalmas az egészségre, és nem olvad meg.

2017. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Bírom, hogy itt mindenki leírja a snassz háziasszonyi tapasztalatát. Ti nem értitek,a kérdező azt kérdezi, hogy attól, hogy te nem látod, hogy a szilikon ecseted megolvad, attól abból még oldódhat ki valami, akár színanyag, akár más, és igenis vallom azt, hogy 2 palacsinta között az üres olajos lap igenis felforrósodik és kiold valamit ezekből a kínai szar szilikon ecsetekből.

Honnan tudjátok...istenem honnan tudjátok, hogy nem oldódik ki semmi, attól hogy boltban árulják és nincs róla tudományos ellenérv, attól hogy a magyarokat semmiről nem tájékoztatják, attól az még lehet káros.


Kedves kérdező, nekem is vannak hasonló aggályaim.

Ezért egy kommentelővel értek egyet, vásárolj olaj sprayt, Lidl-ben szezonális vagy valóban kis műanyag üres kozmetikait.


Az a tuti 100%, ha sem kacsatoll nem olvad nem oda, mert annak is oda olvadtak a részecskéi nagyanyám korában is, hiszen minden sütés után kisebb lett az a rohadt ecset..és nekem ne olvadjon oda szilikon se, nincs is bevizsgálva a legtöbb.


A levegőből odafújsz 2-t és kész, egyenletesek a cseppek is.


Nem baj, hogy mindenki naiv háziasszonyként válaszolt, de a kérdező egy kategóriával feljebb, mondjuk úgy vegyészeti-tudományos szempontból kérdezett, és teljesen jogosan.

2019. febr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!