Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez lehetséges, hogy az új...

Ez lehetséges, hogy az új serpenyő csinál műanyag ízt?

Figyelt kérdés
Most sütöttem benne, de nagyon műanyag íze lett. T...l márkájú serpenyő, mit kell ezzel csinálni, ha egyből nem lehet vele sütni?

2017. szept. 10. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálam mindig a friss napraforgó olajtól van műanyag íze az ételnek. Nem lehet, hogy nálad is ez van?
2017. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem írod ki hogy Tefal? :) Ez nem tv-műsor, szabad mondani.


Amúgy elvileg semmi műanyag nincs egy ilyen serpenyőben - mármint a főzésre alkalmas részében, a nyelében igen - ezért műanyag ízt a serpenyő nem hiszem hogy ad. De mindenképp első használat előtt elmosogatnám forró vízben vagy gépben. Ez megtörtént? Vagy kicsombagolás után használtad? Ha igen akkor lehet hogy a csomagolás aromáját érzed.

2017. szept. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hát lehet, h nem lett elmosva, de nagyon nem jó ízt érzek a számban. Nem szeretem az ingyenreklámot, nem érdemli meg senki.
2017. szept. 10. 13:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
_Minden_ edény úgy kezdődik, hogy használat előtt elmosod első alkalommal. Legtöbbször még rá is írják a csomagolásra/biztonsági előírásra, márkától függően.
2017. szept. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
A tefalnál nincsen műanyag bevonat, csak a lefelső, ami teflon és rákkeltő.
2017. szept. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Lehet, hogy nem lett elmosva." (Nem is tudod pontosan? Ez meg hogy?!) Hm...,nálam mondjuk alap egy új edénynél, serpenyőnél. Gusztus kérdése. A műanyag íz eredhet abból is, hogy akár évekig áll egy zacskóban-dobozban, míg meg nem vetted, főztél benne, mert a nyele műanyag, így onnan igen, lehet műanyagízű a kajád. Legközelebb már nem lesz, miután elmosogattad rendesen. Nem kell megsértődni, de ez elég durva, hogy ala' nature nekiálltál benne sütni. Az olcsó kerámiabevonatos serpenyők hajlamosak ilyenre, még mosogatás után is. De a Tefal egy nagyon jó márka.
2017. szept. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Alapvető dolog, hogy minden újonnan beszerzett, befogott edényt használat előtt elmosogatunk.

Lehet, hogy nagy lángot használtál, a műa. nyél kissé megégett, és ennek gőze átjárta az ételt is.

A műa. nyelekkel általában mindenki megjárja legalább egyszer, aztán tanul belőle.

2017. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
benn volt a szekrényben, mintha már lett volna használva, és azt hittem, h elmosva lett berakva. :) hát legközelebb nem lesz ilyen, tanulópénz megvolt
2017. szept. 10. 16:47
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én új serpenyőmre az is rá volt írva, hogy első elmosás után egy kis olajjal ki kell kenni, és kicsit átmelegíteni. Csak aztán lehet használatba venni.
2017. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

".... Nem szeretem az ingyenreklámot, nem érdemli meg senki."


Ez jóóóóó!

"Most sütöttem benne, de nagyon műanyag íze lett. T...l márkájú serpenyő..."

Hát ez minden, csak nem reklám!:D

2017. szept. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!