Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Az okra-t, azaz hölgyujjat,...

Az okra-t, azaz hölgyujjat, érdemes marinálni, nem?

Figyelt kérdés
Eleve ecetes lében szokták árulni, miért nem marinálják eleve? Mert egyébként olyan semleges íze van

2017. szept. 20. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Savanyúság és főzelék készítésére is alkalmasak. A nagy nyálkatartalmú terméseket szeletelve, aprítva használják fel önálló levesek, mártások készítésére, húslevesek sűrítésére és ízesítésére.

Helyenként fűszerként is szerepel.Magját pörkölve kávépótlóként is ismerik. Télire az okrát felkarikázva és zsinegre fűzve szárítják. Zsenge állapotban konzervként is feldolgozzák. Önálló salátának vagy salátaízesítőként is elkészíthető.


Itt vannak receptek hozzá:


[link]

2017. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
És ha még bámiának, vagy gombónak nevezed is, pár sznobon kívül senki nem fogja megvenni, se marinálva, se kandírozva!
2017. szept. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

A nyers, friss okra pedig változatosan elkészíthető finom zöldségféle, felesleges savanyúságot vagy főzeléket csinálni belőle mert annak bűnrossz.

Simán fűszerezve és pirítva vagy panírozva nagyon nagyon finom sőt tócsninak is jó!

2017. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
A friss okra nagyon jó és különleges. Marinálva még nem ettem.
2017. szept. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bolgár rokonaim MO-on is termesztették a paprika között, fólia alatt. Bame-nak hívták. Sütötték, úgy, mint sültpaprikát, lecsóba tették, (még télire eltettbe is ) levest is főztek belőle, és fekete olajbogyóval,ecetesen, olajban eltették. Szerintem ez az ecetes olaj már valamiféle marinád.

Én csak a lecsós változatot kóstoltam, nem rontotta el, mert valóban nagyon semleges ízű.

2017. szept. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és hol tudnék magot beszerezni?
2017. szept. 21. 13:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az OBI-ban vettem, idén tavasszal.
2017. szept. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!