Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért kívánom az olajos,...

Miért kívánom az olajos, tocsogós kajákat?

Figyelt kérdés

Kb.fél éve van az,hogy nagyon kívánom a rántott dolgokat,sült krumplit,de úgy,hogy a tányér alján megáljon az olaj. Megeszem,jól esik,még az olajat is kimártogatom. Semmi bajom,gyomorrontás,meg seni. A pörkölt vagy más már nem kell így,azt nem kívánom,meg semeszem ha zsíros.

A kérdés az lenne,hogy ez mitől lehet? Valami hiányzika szervezetemből? De mi az?

Ha valaki ruháján megérzem az olaj,vagy sült szagott alig várom,hogy hazaérjek és nekiálljak sütni... Ez így egészségtelen!



2014. jan. 17. 09:32
 1/6 A kérdező kommentje:
*meg semmi. Bocsi
2014. jan. 17. 09:34
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Olaj gyulladásfokozó, hasznáj zsírt.


Mindenki kívánja a ZSÍRT (a tested nem tud tudatosan különbséget tenni, hogy napraforgó olajat nyalogatsz vagy kókuszzsírt vagy lazac olajat vagy libazsírt..), de vigyázz mert a növényi olaj fogyasztás, a panírozott étel (búza panír) és a sok szénhidrát (krumpli) együtt a krónikus betegségek alapja. A szívbetegség például halállal végződő krónikus betegség.


Tehát a pörkölt rendes zsírral, a szalonna, a 'rántott' kaja kókuszzsírral és valami alternatív panírral, mindezek pedig főleg zöldségek mellé fogyasztva kifejezetten egészséges és tápláló ételek lennének, így ahogy most csinálod igazából annyira nem jó.

2014. jan. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az a baj,h.zsírban sűlve nem esik jól,kifejezetten az olaj ami bejön:-/

Kipróbálom a kókuszolajban való sütést,köszi a tippet! És tudom h.nemegészséges ezért is kérdeztem,h.mi hiányozhat a szervezetemből,h.változtatni tudjak. Rám is jött 3-4kg ami mondjuk rám fért,te többet már nem akarok hízni;-)

2014. jan. 17. 17:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem a zsiradéktól hízol, hanem a szénhidrátok emelik meg az inzulinszintedet amit a zsír (olaj) mellett megeszel (krumpli, panír stb.)


Hogy mi hiányzik a szervezetedből amiért olajat kívánsz zsírt meg nem.. Kiakasztottál ezzel a kérdéssel.

Lefagyott az agyam. Aztán újraindult, és szabályosan agyf@s.zt kaptam.


Aztán most eszembe jutott, hogy telítetlen zsírsavak. De használj lenolajat vagy lazac olajat. Mert a napraforgóban túl sok az omega6 (azért olcsó mert sz.ar, na.. :)


De telítetlen zsírokban (olajok) meg nem jó sütni, nem szeretik annyira a hevítést. Jó, elvileg 180°C-ig jó az olaj.. elvileg. De ez olajipari marketing duma, fenntartásokkal kezelném eleve.

2014. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a zsiradéktól hízol, hanem a szénhidrátok emelik meg az inzulinszintedet amit a zsír (olaj) mellett megeszel (krumpli, panír stb.)


Hogy mi hiányzik a szervezetedből amiért olajat kívánsz zsírt meg nem.. Kiakasztottál ezzel a kérdéssel.

Lefagyott az agyam. Aztán újraindult, és szabályosan agyf@s.zt kaptam.


Aztán most eszembe jutott, hogy telítetlen zsírsavak. De használj lenolajat vagy lazac olajat. Mert a napraforgóban túl sok az omega6 (azért olcsó mert sz.ar, na.. :)


De telítetlen zsírokban (olajok) meg nem jó sütni, nem szeretik annyira a hevítést. Jó, elvileg 180°C-ig jó az olaj.. elvileg. De ez olajipari marketing duma, fenntartásokkal kezelném eleve. Meg hát a lényeg, hogy napraforgó -> rossz omega3:6 arány :(

2014. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak egyetérteni tudok az előttem válaszolóval ( nyilván ).


Nem a zsírbevitel a probléma, hanem a zsír forrása: amennyiben napraforgóolaj és egyéb gyulladást okozó olajról van szó, az semmiképpen sincs jó hatással a szervezetedre.


Tegyünk nyilvánvaló különbséget a " szerintem ez jó, mert finom " és az " ez jó , mert a szervezetem megfelelő működését biztosítja rövid- , illetve hosszútávon is. " - Az első kijelentés ésszerűtlen, a második kijelentés ésszerű. Tartsd ehhez magad, hogyha nem akarod megágyazni a különböző érrendszeri, idegrendszeri és egyéb táplálkozáshoz köthető betegségek tárházát.


A zsírral ( legyen az akár sertés- , akár kókusz - , liba - stb. zsír ) készített ételek nagyon is finomak, csak szükséges nyilván egy átmeneti idő, amely alatt hozzászoksz ezekhez, viszont ez az idő rendkívül rövid és a pozitív hatásokat hamar fogod tapasztalni.

Az olívaolaj is nyugodtan fogyasztható, azonban figyelni kell a használatára: a nem megfelelő hevítése tilos és ártalmas ( ugyanakkor ezt sokan nem tudják és nem is szereznek róla tudomást ).

2014. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!