Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kevés pénzből hogy lehet...

Kevés pénzből hogy lehet megoldani hogy jól is lakjak, és ne zsíros, egészségtelen ételeket egyek?

Figyelt kérdés
Praktikák érdekelnek,hogy osszam be a pénzt kajára egy hónapban.Csináltam már variációkat,de csak az összevisszaság van.Alig veszek valamit a boltban,3-4-5 ezer Ft-ot fizetek.Tudok főzni,ez nem gond,de okosan kellene csinálnom,hogy azért főtt étel is legyen,néha valami édesség,némi gyümölcs,ha nem vagyok olyan éhes,valami olyasmi ami könnyű kaja.Eddig vagy az volt hogy főztem,csak főtt kaja volt,azt ettem 2-3 napig,de teljesen elnehezített,ez így nem változatos.Pl. csináltam egy nagy adag krumplisalátát,csirkecombokat sütöttem ki,ezt ettem 3 napig.Vagy ha szendvicsnekvalót vettem,azt ettem 2 napig.Kb. 25-30 ezer Ft van erre,ti hogy oldanátok meg,miket ennétek,hogy ne mindig ugyanazok a snassz kaják legyenek ? Pl.olyasmi hogy rántott sárgarépa,sárgarépa olcsó,el tudom tenni a mélyhűtőbe,és csak kisütni néha,csak egy példát mondtam (nem nagy mélyhűtőm van).
2017. dec. 1. 10:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha már nem kívánsz egy kaját, fagyaszd le.

Költség és időhatékonyabb is megfőzni pl egy fazék krémlevest és 1-2 adagonként lefagyasztani, akkor veszed elő ha kedved van hozzá és gyorsan ehető, én is lefagyasztottam nagymamám bolognaiját mert akkor elég volt de néha rám jön az ölhetnék érte és akkor csek előkapok egy kis dobozt 2 tányérnyi szósszal mg gyorsan főzök hozzá tésztát.

2017. dec. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Dolgoztam,azért nem tudtam írni,nem én pontozok :) A kérdéssel nem nyavajgok,csak szeretném értelmesen beosztani a pénzt ami van erre egy hónapban.Szegény nagymamám mindig az ételen spórolt,mások is azt mondták hogy szinte csak azon lehet,mikor más kifizetnivalók is vannak egy hónapban fixen,albérletben lakok amúgy.Máson nagyon nem tudok.Magam szempontjából is úgy érzem hogy semmi rendszer nincs az étkezésemben,és egyszerű,igénytelen kajákkal etetem magam.Ráadásul egy ideje úgy volt,hogy nem vásároltam nagyon előre,azt ettem ami volt,ezért nincs is itthon semmi igazán,csak néhány dolog ( só,cukor,bors,pirospaprika,fél kg spagetti,fél zacskó sárgaborsó,majonéz-mustár-ketchup,vaj,meg sparos kisütős burgonyakrokett,tea).Amiket szoktam enni : rizs gyorsfagyaztott zöldségmixxel majonézzel,tészta olívaolaj parmezán sajt,csirkecombok mindig ugyanazon módon megsütve,szendvicsek,néha csinálok valamilyen levest,zöldborsó-babfőzelék,bolti sütemény,rakott krumpli,főtt krumpli,sok tejfölt eszek,túró rudi,kisütős félkész vackok,pici mirelit pizza,paradicsom,pékségben vett dolgok.Nagyjából ennyiből áll az étrendem :( És nagyon unom.Sokszor túl fáradt is vagyok munka után hogy főzzek,ez is baj szerintem.Köszönöm a válaszokat egyébként :) A heti előretervezés szerintem is jó,heti menüt is szívesen elolvasnék,aki ezt ajánlotta fel :)
2017. dec. 1. 23:49
 13/18 anonim ***** válasza:

A heti étrendhez segítség, ha van egy rendszered. Én régebben összeszedtem több szisztémát, ezeket mellékelem, valamelyik csak használható lesz számodra.


H: a vasárnapi maradékot variálom át kicsit.

K: vagy tésztaféle vagy krumplis étel van, hús nélkül

Sz: vagy sürü leves vagy valami egytálétel, kevés vagy semennyi hússal.

Cs: fözelékféle kevés húsfeltéttel.

P: valamilyen rakott zöldség, vagy rizses étel.

Szo: egytálétel, vagy pizza, zöldséges pite vagy hasonló, esetleg egy kevés hússal.

V: leves, utána húsétel körítéssel, zöldségekkel meg sok salátával, illetve valami édesség utána.


H: vasárnapi maradék

K: rakott valami

Sz: krémleves,

Cs: tészta

P: hal/hús körítéssel

Szo: sürü leves, tésztaféle

V: Húsleves, húsétel, körítés, saláta


H: valami húsos, esetleg vasárnapi maradékból

K: valami édes, palacsinta, császármorzsa, stb

Sz: Húsos étel kevés hússal és több zöldséggel

Cs: Húsmentes, legtöbbször rakott valami pici sajttal

P: Halas étel

Szo: Sürü leves, vagy egytál sok zöldséggel és kevés vagy semennyi hússal

V: Leves, sült vagy rántott hús vagy egyéb egész vagy szelet húsos étel


H: Tészta

K: idényzöldség

Sz: rizses vagy krumplis étel

Cs: felfújt

P: "kivánságmüsor"

Szo: gyors étel (virsli, rántotta, stb)

V: Húsétel


H: Maradékok

K: krumplis valami

Sz: egytál vagy leves

Cs: Tészta mártással

P: Halas étel

Szo: felfújt

V:sült körítéssel


Hetente

egyszer krumplis étel

egyszer rizses

egyszer tészta

egyszer felfújt

egyszer leves/egytálétel

egyszer édes valami

egyszer maradék


Ha már van valami kategória, akkor könnyebb megfelelö ételt választani.

Emellett sokat segíthet, ha a google képkeresöjét használod: pl a csirkecombot nem a megszokott módon készíted, hanem a képek közül választasz olyat,am i ránézetre tetszik és az azokhoz tartozó receptekböl fözöl meg mindig másikat.

Ez gyakorlatilag minden ételre igaz, és sokszor kis módosítással egész új ízeket kapsz.

2017. dec. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom, hogy miket fözöl, ezek közül a félkész cuccok aránytalanul drágák, sokat tudsz spórolni, friss alapanyagokat: nyers hús, zöldségek, tészta, krumpli, rizs használsz.

A fagyasztott zöldségek viszont idényen kívül általában olcsóbbak, mint a frissen és sok esetben jobb minöségüek, mert kevesebbet szállítják öket feldolgozás nélkül, mint a frisset, azaz lényegében frissebbek.


Ha néha fontos a gyorsan elkészíthetö étel, akkor sok mindent elö tudsz készíteni és félkészen lefagyasztani, akkor ugyanott vagy idöben, mint a boltival, csak fele annyiba kerül.


Az is jó, amit korábban írtak, hogy a maradékokat adagonként lefagyasztod, mert az gyorsan elövehetö, és tudsz az éppen aktuális hangulatodnak megfelelöen válogatni, hogy mire van kedved.

Ehhez elég egy kisebb - kb 50-60 literes - mélyhütö is, abba elég sok minden elfér.

2017. dec. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Itt van három hónapi lista, hogy miket föztem:


Okt. 01. kedd döner, görögsaláta Nov. 01. péntek sült füstölt tarja Dez. 01. vasárnap húsleves, brassói

02. szerda nem föztem 02. szombat marhapörkölt, nokedli 02. hétfö húsleves, leveshús vadászmártásban

03. csütörtök szilvásgombóc 03. vasárnap zöldborsóleves, grillcsirke, sült krumpli, édeskrumpli, vegyyes zöldség 03. kedd spenót, tükörtojás

04. péntek rizseshús 04. hétfö fasirt, pirított krumpli 04. szerda hagymaleves

05. szombat sült füstölt tarja, hajába krumpli, hagymasaláta 05. kedd zöldborsóleves, sajtos tészta, zöldséges tészta 05. csütörtök sült oldalas, sült krumpli, eisbergsalat, ezersziget öntet

06. vasárnap sárgaleves, sült pulykacomb, pommes, vegyes saláta 06. szerda paprikás krumpli 06. péntek mákos krumplisaláta

07. hétfö sárgaleves 07. csütörtök zöldborsóleves, sült csirkecomb, krumplipüré 07. szombat hajába fött krumpli, fött szalonna

08. kedd olajoshal 08. péntek frankfurti leves, zöldséges tészta 08. vasárnap zöldborsóleves, rablóhús, sült krumpli, vegyes sült zöldség

09. szerda frankfurti leves, sajtos tészta 09. szombat túrógombóc, este görögsaláta, kuszkuszsaláta 09. hétfö maradékok

10. csütörtök sölt oldalas hagymamártással, dödölle 10. vasárnap gombaleves, pálffy borda, párolt rizs 10. kedd maradékok

11. péntek grillcsirke, sült krumpli, uborkasaláta 11. hétfö maradékok 11. szerda körömpörkölt, krumpli

12. szombat maradékok 12. kedd leberkäs 12. csütörtök zöldborsóleves, sajtos tészta, pirított hagyma

13. vasárnap húsleves, bakonyi csirkecomb 13. szerda pulykamell, lecsó, tészta, krumplipüré 13. péntek körömpörkölt, krumpli

14. hétfö maradékok 14. csütörtök zöldségleves árpagyönggyel, zöldséges pirított tészta 14. szombat sült füstölt tartja, fött krumpli

15. kedd rántott camemebert 15. péntek moussaka, este sült oldalas 15. vasárnap húsleves, lecsós hús, tészta, krumplipüré

16. szerda húsleves, leveshús tormamártással 16. szombat maradékok 16. hétfö maradékok

17. csütörtök spenót, tükörtojás 17. vasárnap húsleves, osso buco, polenta, risotto milanese 17. kedd húsleves, leveshús tormával

18. péntek chili 18. hétfö maradékok 18. szerda rizseshús

19. szombat maradékok 19. kedd húsleves, leveshús tormával 19. csütörtök kelbimbófözelék, pörkölt

20. vasárnap zellerkrémleves, stroganov, pommes, rizs 20. szerda káposztaleves, sajtos tészta 20. péntek fokhagymás csirkecomb, parolt krumpli, uborkasaláta

21. hétfö pirított rizs 21. csütörtök lecsós rántotta 21. szombat gulyás, palacsinta

22. kedd karalábéleves, bolgár lecsó 22. péntek káposztaleves, zöldséges tészta, almás palacsinta 22. vasárnap zöldségleves, betyárfalatok, krumpli, édeskrumpli

23. szerda kelkáposztafözelék, pörkölt 23. szombat hajában fött krumpli, fött tarja 23. hétfö spagetti, vegetarisches bolognese

24. csütörtök maradékok 24. vasárnap libaleves, sült liba, hagymás krumpli, lilakáposzta 24. kedd bableves, pupácska

25. péntek mákos krumplisaláta 25. hétfö maradékok 25. szerda libaleves, sült liba, hagymás tört krumpli, lilakáposzta

26. szombat bableves, fonott kalács, bukta 26. kedd zöldborsós tokány, zöldséges rizs 26. csütörtök libaleves, sült liba, dödölle, jégsaláta

27. vasárnap húsleves, sült csülök, krumpli, édeskrumpli, zöldségek 27. szerda sült csirkecomb, krumplipüré, jégsaláta 27. péntek bableves

28. hétfö maradékok 28. csütörtök káposztaleves, rakott krumpli 28. szombat korhelyleves

29. kedd bableves maradék 29. péntek sült fokhagymás máj, fött krumpli 29. vasárnap húsleves, stroganof, sült krumpli

30. szerda sült csülök, velesült krumpli, endivia 30. szombat makaróni bolognese martással 30. hétfö virslik

31. csütörtök paradicsomleves, túróstészta . 31. kedd grillcsirke, krumplisaláta

2017. dec. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Bocs, kicsit összekeverte az oldal, de a dátumok alapján ki lehet keresni a megfelelö napokat.
2017. dec. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

7. Vagyok. Bocsi a sértődésért, nem tidtam, hogy vannak élvezeti lepontozók.

Most 1 hétre írok mert sietnem kell.

H.

Reggeli. Gyümtea t.k.pirítós margarinnal

10órai. Magos zsemle túróval, margarinnal, kápiapaprikával és salátával

Ebéd.köleskása spenóttal és reszelt sajttal

Uzsonna. Ha éhes vagyok akkor pár szem cukormentes t.k. keksz vagy ehy.marék tökmag

Vacsora. Köleskása tonhallal és salátával


K.

Reggeli.t.k.pirítós vajjal gyümölcstea

10órai. Rozskifli sajttal margarinnal cukkinivel és salátával

Ebéd. Párolt krumpli és répa rántott sajttal és céklasalátával

Uzsonna. Ha éhes vagyok fél magos zsemle vagy t.k.cukormentes.keksz.

Vacsora. Sütőtök krémleves reszeltsajttal pirított napraforgómaggal.


Sz.

Reggeli. Gyümtea tk pirítós vajjal

Uzsonna. Magos zsemle főtt tojással vajjal reszelt.répával kápia paprikával és salátával

Ebéd. Zöldséges barna rízs túróval

Uzsonna. Magok vagy keksz ha éhes vagyok

Vacsora. Teljeskiőrlésű tészta.spenótos tejfölös.mártással és reszelt.sajttal


Cs.

Reggeli. Gyüm tea t.k. pirítóssal

10órai graham zsemle vajjal juhtúróval rukkolával és kápia paprikával bazsalikommal

Ebéd. Barna rízs kínai zöldségekkel és tofuval

Uzsonna ha éhes vagyok. Natúr.joghirt zabpehellyel vagy t.k.keksszel

Vacsora. Brokkoli krémleves


P.

Reggeli. T.k.pirítós gyümtea

Uzsonna. Rozsos kifli tükörtojással és salátával

Ebéd. Tabaszi saláta mozarella sajttal és magos zsömlével

Uzsonna. Valami maradék 🙂

Vacsora. Rántott hal sárgarépás krumplipürével céklasalátával


Szomp.

Reggeli. Összesütött szendvics gyüm tea

10órai. Joghurt gyümölccsel és kukorica.pehellyel

Ebéd. Zöldséges tészta.

Uzsonna. Alma

Vacsora. Zöldségleves hazdagon


V.

Reggeli.tükörtojás pirítóssal paradicsommal

Ebéd. Zöldségleves gazdagon

Uzsonna. Kakaó

Vacsora. Töltött sütőtök reszelt.sajttal.


A t.k. az teljes kiőrlésűt jelöl.

Én eszem 10 ezerből. És nem spórolok csak magamnak főzök és úgy, hogy ne kelljen kidobmi semmit.

2017. dec. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha az segítség privátban szívesen leírom mit hol kapsz olcsón. Nálam mindig van otthon sok doboz a tartós száraz köretekből és mirelitt zöldségből. Ezeket akkor veszem meg nagyobb mennyiségben mikor le van árazva. Sajtot is akkor veszek felkozkázom és elrakom a mélyhűtőne és darbonként.veszem le.ha kell. Gom át a piacon veszek mert frissebb és olcsóbb. Eut is megpucolom és felkockázva mélyhűtöm. Sőt még a póréhagymát is így nem kell folyton a boltba rohangálni. Epret málnát áfonyát is veszek nyáron és lefagyasztom így van gyümölcsöm télire. A kenyéren soha nem spórolok mivel sokat eszrm belőle azt pékségben veszem jó minőségűt és váltogatom. Rozs, pur pir, teljeskiőrlésű, magos. Rántott sajtot, halat, töltött krumpli krokettet is akkor veszek több zacsival ha le van árazva. Ógy nem drágább mintha én rántanám.a sajtot. Nekem sincs időm főzni így a mikrót használom főleg. Meg egy pici sütőt. Így nem kell ott állni mellette. A zöldség és krumpli meg a szósz alapanyag remekül elkészíthető mikróban is. Szendvicsbe való zöldségből azt veszem ami épp olcsóbb és igyekszem váltogatni. Figyelek hogy mimdig fehérje, zöldség és pici zsiradék is legyen az ételekbe mert így egészséges. Húst én nem eszem elvi okokból de ha ennék akkor vennék nyersen jobb minőségűt, lesütném és lefagyasztanám. Anyukám mindig így csinálta és kis adagokat vett ki az ételekhez. De pl. Ha csirkecombot fagyasztasz le azt elég bedobni a sütőbe megsózni és fél óra múlva kész. A rízs is megfő hozzá közben. Csak az edényeket kell elmosogatni. 7es voltam. Remélem tudtam segíteni.
2017. dec. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!