Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehetne a vadasmártás...

Hogyan lehetne a vadasmártás ízvilágát feldobni?

Figyelt kérdés
Szeretem ezt a mártást, ezért sokat eszem, de nem szeretnék ráunni. Próbáltam, hogy kolbászt tettem bele, de nem vált be?
2017. dec. 18. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Ha szereted, akkor azért szereted, mert olyan amilyen a recept szerint lennie kell.

Megunás ellen az a legjobb, ha ritkábban eszel, akkor mindig ízleni fog.

Én 50 éve főzök, elég jól és változatosan, de erre még tippem sincs, mert ez úgy jó, ahogy van.

2017. dec. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mansour ***** válasza:
100%

Másféle mustárt tegyél bele :)

Fűszerezéssel is lehet variálni, kakukkfű, rozmaring, ilyesmi. Meg az se mindegy, hogy milyen hússal, és milyen körettel eszed, ezekben is van variációs lehetőség.

A kolbász az mondjuk éppen nem illik bele, de egy kis füstölt szalonna jól jöhet.

2017. dec. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A benne levő zöldséget harmadold meg: 1/3 rész a hagyományos répa-gyökér, 1/3 rész kockára vágott sütőtök, 1/3 része kockára vágott enyhén savanykás alma.
2017. dec. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél bele 5-6 szem borókabogyót, és azzal együtt turmixold le a zöldséget.

Egészen különleges vadas ízt kapsz.

2017. dec. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél bele kevés áfonya lekvárt vagy bármilyen más savanykás lekvárt.
2017. dec. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon finom, ha adagonként egy-két teáskanál (reszelt) tormát teszel bele - ha csak ecetes van, akkor elötte nyomkodd ki belöle az ecetet, ami marad benne íz, az nem gond.
2017. dec. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom te hogyan készíted, de én pl mindig kevés zsiradékon pirítom le a zöldségeket, és utána párolom puhára. nagyságrenddel finomabb ízű, mintha, csak sós vízben lenne megfőzve.

A másik, hogy egy kislábasban (a tervezett szósz mennyiségétől függően ) 1-2 ek.cukrot karamellizálok elég sötétre, felengedem kevés vízzel, és ezt a is a zöldséghez adom.

Nagyon kellemes, különleges íze lesz a vadasmártásnak.

2017. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mansour ***** válasza:
100%

"én pl mindig kevés zsiradékon pirítom le a zöldségeket, és utána párolom puhára"

Igen, ez a "hivatalos" recept, így az igazi. És persze a húst is elő kell sütni, és a cukrot is karamellizálni kell, ezeket a dolgokat nem lehet megspórolni.

2017. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!