Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Készen kapható vadasmártásról...

Készen kapható vadasmártásról kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

2012. szept. 7. 11:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Ettem már annál sokkal jobbat is! Sőt még készíteni is tudok.

Ha nem akarsz a marhahús főzésével időt tölteni, akkor készítsd el a "hamis vadasmártást", amit én szoktam (kb. 20 perc)

Apróra vágott vöröshagymát aranysárgára dinsztelsz, beleforgatod a karikára szelt répát-gyökeret. Sózod, borsozod, 1-2 marhahús leveskockát teszel bele és pici vízzel födő alatt elkezded puhára párolni. Amikor ez kész zsírjára sütöd (=a vizet süsd ki alóla) turmixolod, (persze lehet párolás közben villával, fakanállal is törni és esetleg elmaradhat a turmixolás). Majd visszarakod a tűzre, liszttel megszórod, és rögtön hideg vízzel felereszted, állandó kavarás közben.

Tejfölt, mustárt, pici cukrot kavarsz bele, egy kicsit összeforralod és kész. A kifőzött tésztához kész a vadas-mártás!

2012. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
A készen kaphatót nem éri meg megvenni, mert tele van különféle káros anyagokkal, hasznos meg nincs benne. Kb fél óra alatt tudsz friss anyagokból készíteni mártást, amiben az van, amit beletettél.
2012. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Én nagyon szeretem, bár egy kicsit fel szoktam turbózni apróra vágott és pici cukor hozzáadásával megdinsztelt, utána a húshoz adva puhára főzött sárga-és fehérrépával. Így egész finom.
2012. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%

"tele van különféle káros anyagokkal, hasznos meg nincs benne."

Miért állítasz olyat ami egyszer nem igaz másodszor honnan veszed hogy káros anyagok vannak benne és hasznosak nem?Mégis mit gondolsz mi a fene volna benne?A bolti kenyér is fűrészporból van szerinted?

2012. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
7%
soha nem venném meg . Ithon csinálom meg nagy adagban és ami mártás meg mard az megy a fagyasztóba .
2012. szept. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell megvenni de nem kell valótlanságot se mondani róla!És olyanok állítanak képtelenségeket akik kémiailag biológiailag enyhén alulképzettek.Mint akik azt állították hogy a hamburgerpogácsában nem hús van hanem műanyag holott meg lehet találni a beszállító gazdaságot ahol az állatokat nevelték és meg lehet nézni milyen szigorú követelmények vannak a minőségre és a tisztaságra.Senkinek nem kell fogyasztani csak az igazságot kell mondani nem ilyen antalvali nevű hazudozókra hallgatni
2012. szept. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

Egyetlen olyan kész vadasmártás sincs, amiben nincs izfokozó, tartósitószer - ezek pedig káros anyagok, emellett az izfokók arra vaók, hogy EGY adag valamibe elég legyen 1 GRAMM tényleges hozzávaló (hús, zöldségféle), a többi töltelékanyag.

Ezt nem nevezném ehetö élelmiszernek.


De ha a 62%-os válaszoló belinkel olyan készen kapható vadasmártást, amin fel vannak tüntetve az összetevök súlyra is, és nem tartalmaz taetósítószert, izfoozót, stb. akkor elnézést fogok töle kérni.

2012. szept. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok!

Egyetértek a 7-essel!

No meg ha bebizonyítja nekem akárki, hogy nincs benne egy szem tartósítószer sem!


Egyébként, a saját véleményemet írtam: nem ízlik, amit én csinálok az nekem jobban ízlik!


Akkor ezt miért pontozza le az, aki még ez enyémet meg sem kóstolta??????

És meglehet, hogy főzni sem tud, azért imádja a bolti agyonszerezett műkajákat! Hát legyen vele boldog! Majd megnézheti a veséjét, és számolhatja a vesekövét pár év múlva!!!

2012. szept. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha időhiányban szenvedsz, akkor mindenképp jó, mert csak ki kell olvasztani és ráönteni a tésztára, míg ha a normál útján csinálod a vadast, akkor az több nap (pácolás + elkészítés). Hogy mennyi káros/fölösleges anyagot tartalmaz, az raja van címkén ;) Én is inkább magam készítem a vadast, de csak akkor, ha nagyon ráérek :)
2012. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit utána-kerestem:

Mirelit vadasmártás:

"Az eredeti régi termék összetétele: sárgarépa, tejföl, hagyma, petrezselyem, gyökér, étolaj, mustár, keményítő, cukor, ételízesítő, só, ecet, citrom, babéraroma.

"A gyorsfagyasztás tartósítószer mentes eljárás.

A többi tartósítási eljáráshoz képest a gyorsfagyasztás során őrzik meg leginkább az élelmiszerek eredeti tápértéküket és érzékszervi tulajdonságaikat (szín, íz, külső megjelenés, állag).

"A gyorsfagyasztás a fizikai tartósítás egy formája: a tartósításhoz semmiféle kémiai és biológiai anyagot nem alkalmaznak és a legjobban megmaradnak az élelmiszerek eredeti tápértékei és érzékszervi tulajdonságai: szín, íz, külső megjelenés, állag."

2012. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!