Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehet a húst PUHÁRA...

Bőle Sándor kérdése:

Hogy lehet a húst PUHÁRA FŐZNI? Nagyon öreg, műfogas vagyok, minden húst keménynek találok. Van-e valamien jó gyakorlati mód, a húskockák, vagy szeletek öregeknek való puhítására?

Figyelt kérdés
2017. dec. 29. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
A darálás nem felel meg?
2017. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2017. dec. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

A legjobb gyakorlati mód a kellő főzési idő kivárása.

A szódabikarbóna, csak gyorsítja némileg a puhulást, de a jó munkához idő kell.

A legpuhább és leghamarabb elkészülő hús pl a sertéslapocka, a csirkecomb. Ezek omlós és szaftos húsok, nem szárazak.

A fasírt, a húsgombóc is hamar megsül, illetve megfő kellően puhára.

2017. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Egyébként a nagyon omlós húsokat az alacsony hőfokon hosszú ideig sütve technikával lehet elérni. például ott a konfitálás amikor zsírba merítjük a húst és 80-90 fokon órákig sütjük, én pl 3-4 óráig szoktam így sütni a kacsacombot és ekkor már attól elválik a csonttól a hús, hogy ránézel. De ha szimplán berakod a sütőbe 100-140 fokra a húsokat akkor is mérettől függően órákkal később igazán puha és omlós húsokat kapsz.
2017. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Én az apukámnak még a rántott húsnak valót is megdaráltam, összekevertem egy tojással, ellapítottam olyanra mint egy szelet, rendesen bepaníroztam és kisütöttem.

Mindig nagyon boldog volt vele és jó étvággyal tudta megenni az utolsó morzsáig.

2017. dec. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Sous vide
2017. dec. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Vajban pácolni előtte?
2017. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5 ez teknikailag (a jobbik féle) hamburger pogácsa szóval kb bármit ki lehet hozni belőle, húsgolyót, fasírt, bár kirántva még nem láttam.
2018. jan. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8

5-ös vagyok

Én sem gondoltam volna, míg ki nem próbáltam.

Nekem a doktornő javasolta és bármilyen hihetetlen, de tökéletesen működik!

Jó szívvel ajánlom, hogy egyszer próbáld ki!

2018. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!