Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mitől lesz lágy egy palacsinta?

Mitől lesz lágy egy palacsinta?

Figyelt kérdés
Liszt, tej(szódavíz), tojás arány? Sütési mód: lassú, gyors? Olajjal, olaj nélkül? Teflonba, hagyományos palacsintasütő stb...?

2018. jan. 31. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kókusztejjel lágyabb, mint vízzel, az biztos.

Lassú sütésnél szerintem kiszárad, de nagy tapasztalpatom nincs benne, a palacsintának kell a sok hő, többnyire 800 watton sütöm indukcióson, bár ezen a serpernyő is változtathat.

Kevés tojást sosem használok, sokkal természetesen lágy, rugalmas, de nem úgy lágy, mint tejjel (de én aberráltan tojásosan szeretem, nemrég dobtam a tojásonként 30g liszt és 50g vizet, most már sokkal tojásosabban sütöm, de azért tej/szóda még kerül bele).

Nekem kizárólag zsiradékkal megy a dolog, de még tesztelgetem. A tésztában nincs zsiradék.

2018. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

*nincs hozzáadott zsiradék

Mert nyilván rengeteg zsír van benne, a sok tojás miatt.

2018. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1 L tej sima üzleti tehén tej 400 dkg sima liszt 4-5 tojast beledobok ha kisebbsk akkor többet is szerintem attol lesz finom lagy, csipetnyi so, jo forro tepsin sütöm kiskanal olajjal
2018. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Arányokat nem tudom, az nálam "érzésre" megy, látom az állagán,mikor jó: liszt, tojás,tej,olaj,cukor,kis só,szódabikarbóna/szénsavas víz, jó csomómentesen elkeverve.Hagyom állni egy ideig, de sütés előtt át kell keverni, az aljára megy a sűrűje. Ha van itthon,reszelek bele almát (Mamám receptje szerint)! 😁 Csak az első pali előtt olajozom a serpenyőt. Teflonos palacsinta sütő. Én általában vastagra sütöm a tésztát, nem szeretem a vékony, száraz fénymásolópapírt. Nekem nagymamám élesztőt mondta mindig, hogy attól lágyabb lesz. Őszintén szólva, még ezt nem próbáltam ki.
2018. jan. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és forró serpenyőben, gyorsan sütöm. 😊
2018. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
:o nekem akkor lesz puha, lágy a palacsinta, ha alacsonyabb lángon sütöm. Ha magasabbon akkor kemény, “törhető” lesz.
2018. jan. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bögrés palacsinta


2,5 dl-es bögrével mérve


2 db tojás

2 bögre finomliszt

1 csipet só

1 csomag vaniliacukor

1,5 bögre tej

1 bögre szódavíz (vagy buborékos ásványvíz)

Negyed bögre étolaj


Sütés előtt a tésztát fél órát pihentetem.

A közepesnél kicsit magasabb hőfokon sütöm.

Minden palacsinta előtt a tésztát felkeverem, és egy kávéskanálnyi olajat teszek a serpenyőbe.

Teflon serpenyőben sütöm.

2018. jan. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

Az eredmény, finom puha lett...

De az, hogy végül mitől lett jó, azt sajnos nem tudom. Talán attól, hogy egy kicsit pihent,kb 30 percet, vagy az, hogy egy kicsit több olajat tettem bele, esetleg az, hogy most a szódavizet kihagytam, nem tudom. :) Lényeg, hogy jó lett.

2018. febr. 1. 12:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta ezt a receptet csinálom és ennél jobb palacsinta tésztát nem tudok :)


200g liszt,

2 tojás

csipet só

3 dl tej

2 dl ásványvíz

3/4 dl olaj


Felforrósított serpenyőbe csepp zsiradék (kókuszolajat szoktam) és úgy. Sosem szakad el, levegőben forgatni is lehet mert nem tapad le. Szóval nekem ez a tuti. ;) (és az a jó hogy egyszerű is a recept)

2018. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!