Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Jó minőségű késeket szeretnék...

Jó minőségű késeket szeretnék vannak tippek?

Figyelt kérdés

Nézelődtem már Google-n de annyi féle fajta van mint égen a csillag! Chef kés meg hasonlók érdekelnének!

Vettem már pár hónapja az Intersparban pontokért de azok közel sem voltak olyan minőségiek amilyenre én gondoltam!

Ha linket tudtok linkelni olyanról ami már bevált azt nagyon megköszönném!


2018. febr. 18. 08:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző, én is azért kérdeztem , hogy mi volt a baj a spáros késsel, mert tudni kell egy késről, hogy mit kíván meg az anyaga, hogy, hányszor, mivel érdemes élezni, és nagyjából én is 99%-ra saccolom, hogy ilyen téren vannak hiányosságok, ahogy mondtam, "csoda kés" nem létezik, hogy az majd magától csak úgy a végtelenségig borotva éles lesz.

Bármilyen kést gondozni kell, anyagától függően, de bármilyen anyagból is van, a gondozás soha nem kevesebb, hanem legfeljebb másabb.

És bármennyi is legyen a vételár, az nem pótolja a karbantartást.

Ehhez a karbantartáshoz pedig érteni kell!

Ráadásul minél "jobb" egy kés (értsd minél ellenállóbb kovácsolt acélból készül) annál inkább érteni kell hozzá.


Szóval ha pl az élesség a gond, és nincs akkora hozzáértés, akkor egy középkategóriás késsel ezerszer könnyebb bánni, élesen tartani, mint egy felső kategóriás kovácsolt acéllal.


Ezért kérdeztem, mit vársz egy késtől? Mert az általánosságban "jó minőségű"-nek nevezett késekhez is ugyanúgy kell érteni, (sőt!!!) ha viszont ez nincs meg, akkor nagy csalódások érhetnek!

2018. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!