Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen ételek szeretik ha...

Milyen ételek szeretik ha fagyasztom őket?

Figyelt kérdés

Kevés pénzből kell megfőzzek egész hétre, a baj csak az, nincs túl sok tapasztalatom (volt, de gyakorlat hiányában elfelejtettem) a fagyasztásra. Milyen ételek szeretik ha fagyasztom őket?

Palacsinta szereti például? Melyek nem? Teszta, rizs?


2018. márc. 10. 14:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem a főtt zöldségekkel szokott problémám lenni (főtt répa a lefagyasztott levesben). Palacsintát (töltve vagy üresen), hüvelyesből készített főzelékeket, húst bármilyen formában, szilvás gombócot is le lehet fagyasztani, egyiknek se lesz baja, legalábbis nálam nem lett. De kiolvasztás után mindegyiket érdemes átforralni vagy legalább átforrósítani. A szilvás gombóchoz a morzsát ne fagyaszd le, hanem külön, szárazon tedd el jól záródó dobozban. Mi lángost is szoktunk fagyasztani, az persze nem lesz olyan, mint a friss, de én az előző napi lángost is szeretem.
2018. márc. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Köztes alternatívaként ha arra van erőd hétköznap, tudom ajánlani amit én csinálok, hogy csak a feltétet főzöm előre, és a köretet napi szinten csinálom hozzá. Vasárnap kisütök 6-7 adag húst különböző fűszerezésben, egy kis zöldfűszeres, egy kis citromos-tejszínes szószos, egy kis paprikás csirke, egy kis milánói szósz, currys, mustáros, mézes-szójaszószos, meg amit csak el tudsz képzelni, és akkor hétköznap esténként csak tésztát vagy rizst főzök hozzá, ami meg 15 perc alatt kész van.

Ez amúgy a kevés pénzre is megoldás hosszú távon, mert az első beruházás egy rendes fűszerpolcba nagyobb pénz lesz, de utána sokáig kitart, és tudsz egy hónapig csirkemellen élni úgy hogy sose eszed kétszer ugyanazt.

2018. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasonlón gondolkodok. Csak a köret nekem diétás kell legyen.
2018. márc. 26. 21:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!