Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A lapcsánka jellegű ételt...

A lapcsánka jellegű ételt vajon lehetne káposztareszelékkel is készíteni a burgonyreszelék helyett?

Figyelt kérdés
Vajon képes megpuhulni olyan gyorsan a káposzta, mintha burgonyát kevertünk volna össze lisztes masszával ?

2018. márc. 20. 23:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, a cukkinis változat konkrétan kifejezetten jó, de káposztával is működik.

(Sőt, ha megfelelően fűszerezi az ember, még a céklából is egész izgalmas dolgokat lehet kihozni így elkészítve.)

2018. márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

#9-es.

Épp a dinsztelést szeretném elhagyni, hogy gyorsabb kaját tudjak csinálni. Ha már dinsztelem, akkor inkább káposztás rétest csinálok belőle.

Egyébként az ötlet jogdíjas.... nem ám csak úgy ingyen osztogatom a tippeket. :)

2018. márc. 21. 11:43
 13/19 A kérdező kommentje:

#11

A cukkinit fűszerezed valamivel, vagy csak sóval készíted ?

Még cukkinit sem ettem soha a zöldségutálatom miatt, de apránként megpróbálom magam rászoktatni ezekre.

Olvasom, hogy nagyjából íz semleges a cukkini, hátha sikerülne megkedvelnem.

2018. márc. 21. 11:56
 14/19 anonim ***** válasza:

Bár nem tőlem kérdezted

Az én cukkinis lapcsánkám receptje a következő

1 zsenge cukkini

2 tojás

1 gerezd fokhagyma

1 kiscsokor petrezselyem

kb.3 evőkanál liszt

bors

olaj a sütéshez

Elkészítés

A cukkinit megmosom, a végeit levágom és nagy lyukú reszelőn lereszelem, kicsit megsózom . Állni hagyom öt percig, majd kinyomkodom a levét. Hozzá adom a tojást, az aprított petrezselymet, izesitem zúzott fokhagymával, sóval és borssal. Annyi lisztet teszek hozzá, hogy ne legyen se túl lágy, se túl kemény.


Egy serpenyőben körülbelül 1-2 evőkanál olajat hevítek , majd két evőkanálnyi masszát rakok bele. Kicsit ellapitom, és kis lángon sütöm. Amikor az alsó fele piros lesz, óvatosan átfordítom, és a másik oldalát is pirosra sütöm. Ha kész, papírtörlőre szedem, és lecsepegtetem.


Sós-Fokhagymás tejföllel tálalom. ☺#10

2018. márc. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Háát, szerintem nem.


A káposztát eléggé sokáig kell főzni egy káp. téztához is.

2018. márc. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Most , ahogy beszélgetünk erről eszembe jutott, hogy gyümölcsökkel nem lehetne e megcsinálni ugyanezt.

Hirtelen a meggy jutott eszembe. Kicsit összenyomkodni és bekeverni a tésztába.

2018. márc. 22. 01:09
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan hallottál már az almás palacsintáról.


[link]

2018. márc. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A meggynek viszont ehhez egy kicsit lágy a húsa (meg az én fejemben a meggy és az olajban sütni egyébként se nagyon állnak össze, mint kompatibilis kategóriák), de (ha ettől nagyvonalúan eltekintünk) a belekevered a meggyet a tésztába és kisütöd (akár olajban) azért nyilván működhet, scak lássuk be, nem egészen ugyanez a kategória.

(És. Tudom, egy kicsit lassú vagyok, úgyhogy megint be kell érnem annyival, hogy megerősítem, amit a 10-es mond, meg akkor már azt is, amit magad is jól sejtettél cukkini-vonalon, de hogy válaszoljak én is valamit, ha már megkérdezted: a cukkinit tényleg feldobja, nyilván a só mellé, de valami a sónál azért intenzívebb fűszer, a fokhagyma tényleg nem rossz, ha szereted, én ugyanakkor inkább a karakteresebb zöldfűszerekre esküszöm (az oregánóval például nem nagyon lehet mellényúlni), de ha nem adagolja túl az ember, a feketekömény is egy opció.)

2018. márc. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Jó, hogy említed az Oregánót, úgysem tudtam eddig még semmire használni. Vettem egy rakás fűszert, hogy majd kipróbálom mindenfélére, de ez még várat magára.
2018. márc. 23. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!