Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ti mosni vagy hámozni szoktáto...

Ti mosni vagy hámozni szoktátok a csiperke gombát főzés, sütés előtt?

Figyelt kérdés
Valaki szerint nem is kell mosni, hanem vékonyan kell. Más meg azt mondja, hogy nem kell azt hámozni, nem lesz tőle szép, hanem jól meg kell mosni. Ti hogy szoktátok? És más gombafajtákat?

2018. ápr. 13. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Hámozni szoktam. Én is hallottam már, hogy elég megmosni, de én még olyan hibátlan fehér csiperkét nem láttam, amit jó szívvel úgy készítettem volna el, hogy nem pucolom meg. Ráadásul minél nagyobb, és a redői szabadon vannak, tele lehet apró rovarokkal kosszal, szóval maradok a mosásnál.
2018. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
mosásnál és pucolásnál*
2018. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

A gombát sem mosni nem szabad - mert akkor megszívja magát vízzel és íztelen lesz, sem hámozni - mert azzal az ízét távolítják el.


Egy ecsettel vagy papírtörlövel kell a külsejéröl a látható szennyezödést letörölni, a lamellák közé meg semmiféle kosz nem kerülhet, mert alul van, ahová nem kerülhet por, rovarok meg eleve nem mennek bele.


Ez minden gombafajtára igaz, csak így lesz belöle ehetö, jó ízü étel.

2018. ápr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem szoktam sem mosni, sem hámozni. Egy tiszta papírtörlővel áttörlöm ahol látom, hogy földes, a gyökér részt pedig levágom.
2018. ápr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Mosom is, hámozom is és nekem finom lesz, csak süssem meg zsírban :) Tudom, hogy azt mondják, hogy ne mossuk a gombát, de nekem így oldható meg egyszerűen és elégedett vagyok az eredménnyel, nagyon finom gombákat eszem. Egy kis víz hogyan is tudná elvenni az ízt, ami benne van? A belsejét nem is éri. Na mindegy.
2018. ápr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Egyiket sem szoktam, nagyon fölösleges, mind a kettő.
2018. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
lekapargatom a csúnyább részeket.
2018. ápr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem szoktam meghámozni, megmosni is csak akkor, ha nagyon földes, és akkor is csak az utolsó pillanatban, hogy ne vegye fel a vizet. Általában csak megtörölgetem.
2018. ápr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

Őszintén?

Én meghámozom letöröm a tönkjét aztán megmosom és putty sütni főni tölteni v ami lesz belöle :D

2018. ápr. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
Megmosom. Mindig finom ize lesz igy is. De meg ha el is venne picit az izet, nem erdekel, akkor sem akarom a retkes foldet enni. A papirtorlo nem hozza le a raszaradt retket.
2018. ápr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!