Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mai napi fejtörő gyanánt...

Mai napi fejtörő gyanánt receptötleteket kérek, kifogytam. Nos?

Figyelt kérdés

Vettem a piacon laskagombát és csiperkét, de elég sokat sikerült és nem akarom, hogy megromoljon.

Egyrészt: lefagyaszthatom a laskát? Milyen állapotban tegyem? A csiperkét tudom, hogy igen.

Ha nem fagyasztható a laska, akkor recept ötleteket kérnék tőletek. Ami nem jöhet szóba: sertéshús, marhahús a hozzávalókban, és a végeredmény nem lehet tejszínes gombás mártás, gombapaprikás, gombapörkölt és gombaleves sem.

Mai napi fejtörő meg van adva :)

Úgy is jó, ha valami sós sütibe rejtőzik el a gomba, szombaton családi összejövetel lesz, akkor előre készülök rá így, viszont ez esetben nem lehet húsos.



2014. máj. 22. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Laska gombát még nem fagyasztottam.

A megpucolt laska gombát,és a csiperke szárát apritsd fel: Kevés zsíradékon vöröshagymát ,fokhagymát párolj puhára szord meg apróra vágott petrezselyemmel. Dobd rá a gombát piritds le jól. Keverj a gombához füstölt sajtott.

Ha ez megvan a lepritott gombát füszerezd só bors . A csiperke fejeket töltsd meg a gombával a tetejére tegyél reszelt sajtot. Tedd sütőbe és süsd meg. Rizsel nagyon finom.

2014. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%

lemaradt: Ezt ki is ránhatod. 2 töltött gombafejet fordits össze panérold ki és már sütheted is.

Fogvájóval tűzd össze.

2014. máj. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Főzz ki spagettit.

Gombát, sonkát vágd össze, kis olajon dinszteld meg. Adj hozzá mexikói zöldségkeveréket, meg kukoricát. Párold össze. Só, bors, majoranna, oregánó, rozmaring (vagy bármilyen fűszer, amit szerettek), és keverd össze a spagival.

Múltkor csináltam (már bromi éhes voltam, ezért valami gyorsat akartam), és a barátomnak is nagyon ízlett (kicsit féltem, mert nagyon ínyenc, sokszor "feljavítja", amit főzök - igaza van, mert finomabb lesz).


Annyi, ha másnap eszitek, akkor kicsi olajat (én akkor már kefirt tettem hozzá) locsoljatok rá, mert kiszárad.

2014. máj. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!