Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért kell a húslevesbe...

Miért kell a húslevesbe ételízesítő?

Figyelt kérdés

Ti hogyan főzitek tesztek bele, vagy sem?

Szerintem fölösleges, hiszen, ha minden zöldség, fűszer , benne van, nameg jóféle húsból készül, nem tápos csirkefarhátból, akkor annak tökéletesnek kell lennie.



2018. szept. 15. 07:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell bele!

Pontosabban akkor "kell" csak, ha rossz alapanyagokat használ valaki: pl csirkemellet, kispórolja a zöldségeket meg a füszereket, akkor nincs benne ízanyag.

Ha rendes, levesnek való húst, jó minöségü és elegendö zöldségféléket használnak, megfelelöen füszerezik, illetve elég ideig fözik (mert fél óra alatt nem lesz belöle húsleves, ahogy kuktában sem), akkor garantáltan jó lesz, és kategóriákkal jobb, mint ételízesítövel!

2018. szept. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#.1. Ezzel teljesen egyetértek, de annyi válaszban szerepel, hogy felmerült bennem, mi nincs azokban az ételekben, amit csak az ételízesítő pótol.

A szüleim és az ismerőseim is használják, holott minden ízt elnyom, attól fogva, hogy beleteszik, már semmi más ízt nem lehet érezni.

2018. szept. 15. 08:09
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Az első jól írja- De semmilyen ételbe nem kell ételízesítő.

Megfelelő alapanyag és fűszerek kellenek csak.

2018. szept. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
nálunk semmilyen ízt nem nyom el az ételízesítő. Van amikor vele, van amikor nélküle csináljuk, és semmi különbség nincs. ismétlem: Nálunk.
2018. szept. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Ételízesítő és leveskocka csak a gyors levesbe kell (víz, ízesítő, fagyasztott zöldség, levestészta), a rendesen, normális, friss alapanyagokból készült levesbe nem jó tenni, mert annak is ételízesítő íze lesz.
2018. szept. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ez az ételízesítőzés egy rossz szokás, beideződés.

Olyan mint valami függőség. Ha nem rak bele, akkor már nem is jó, számtalan receptet olvasók, amiben nagyon jó alapanyagok vannak, de irgalmatlan mennyiségű ételízesítőt ír egy ételhez 2 evőkanál+ só. Ez számomra azt jelenti, hogy már nem is érzékeli az alapanyagok igazi ízét.

2018. szept. 15. 09:20
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ízfokozó-függőknek kell. Egy jó húslevesbe, amiben minden benne van, teljesen fölösleges. A férjemnek mindig tökéletes volt a húslevesem... mostanáig.

Egy ideje Németországban dolgozik, és idő hiányában rengeteget él gyors kajákon. Nemrég mikor itthon volt, azzal jött, hogy tegyek a húslevesbe egy kis vegetát is. Először kiakadtam, kérdeztem hogy minek? Mert ő most úgy szeretné.

Tettem bele, mert neki kedvezek mikor néha haza jön, nem is volt rossz, de az én szájízem szerint anélkül is jó húslevest főzök. Nem én főzök rosszabb húslevest, mint három évvel ezelőtt ,hanem az ő szájíze változott meg a sok műkajától.

Édesanyám pedig kimondottan Vegeta függő, mindenbe tesz, ráadásul minden sós nála. Egyszer paradicsomos káposztával lepett meg, szuper volt az illata mikor főzte, húsnak pedig oldalast tette bele, nagyon csábító volt. Aztán meglepődtem mikor az egésznek "műhúsleves" íze volt a sok ételízesítő miatt. Emberek sokan szó szerint veszik ezt az ételízesítő elnevezést, mintha anélkül nem is lenne íze az ételnek. Én igen ritka esetben használom.

2018. szept. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell bele.

Mi semmi nem teszünk.

2018. szept. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell bele, de van aki használ. Úgy szereti.

Nem szoktam ételízesítővel főzni, friss és szárított fűszereket használok. Mondjuk nálunk az a hagyományos húsleves nem szerepel az étlapon

2018. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

At ételízesítők "veszélye" az ízfokozó, ami egy mesterséges vegyület és tényleg képes megváltoztatni az ízérzékelést.

Nem könnyű róla leszokni, mert ahogy írta valaki előttem, utána mindent ízetlennek érez, amiben nincs.

Hosszú évekig főztem ételízesítővel, mert otthon így tanultam, de szerencsére sikerült róla leszoknunk és ma már visszatértek az ételek eredeti ízei.

2018. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!