Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Karácsonyi szervezési probléma?

Karácsonyi szervezési probléma?

Figyelt kérdés

Karácsonyra összejön a család - az elsö alkalommal ennyien -, és libasült lesz a fö fogás.

A gondom ezzel az, hogy egy egész libát sütök - mert ezt külön kérték így, hogy legyen csontos része is -, meg emellett még külön combokat/melleket. Ez utóbbiakat konfitálni akarom.

A problémám, hogy az egész libát csak egy nagy libasütö edényben készítem, de elözö nap elösütöm és aznap fejezem be, amikorra jön a vendégsereg.

Viszont a konfitáláshoz is ez az edény kellene, mert minden más túl kicsi és nem bírja a sütöt.


A kérdésem: hogy oldjam meg, hogy a konfitált részt is el tudjam készíteni meg az egész libát is, ha csak egy nagy sütöedényem van? (Mivel a konfitált részt a velsült zsírral leöntve kell tárolni felhasználásig...)


MInden tippet elöre is köszönök.



#sült #liba #konfitált
2018. dec. 20. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha az egész libát feldarabolod és a többi combbal-mellel együtt, konfitálva készíted, nem volna egyszerűbb? Persze csak ha belefér az egész adag hús egyszerre az edénybe.
2018. dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőségek:

Veszel meg egy edényt

Kihagyod a konfitalast

Valami egész mást készítesz

Megfogadod az első javaslatat

2018. dec. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Konflitálj előző nap,tedd át a kész húst másik edénybe a zsírral együtt,így az egész libát sütheted terv szerint
2018. dec. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az egész libát feltétlen egészben akarom, mert direkt így szeretné a család.

Még egy edényt venni erre az egy alkalomra igencsak túlzás lenne.

A konfitálást nem tudom kihagyni, mert akkor vagy túl kevés lesz a kaja, vagy nem lesz jó.

Mást készíteni megint nem megy, mert ezt beszéltük meg és ez a legkevésbé problémás.


Az utolsó ötlete a legjobb eddig, tényleg át lehet tenni a kész konfitált húst másba - nem is tudom, miért nem jöttem erre rá magamtól, valószínüleg, mert ez az elsö, hogy ennyi embernek készítek ebédet.

2018. dec. 20. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérj kölcsön egy másik edényt (szomszéd, jóbarát).
2018. dec. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!