Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Zöldségfasírt - zabpehely...

Zöldségfasírt - zabpehely probléma?

Figyelt kérdés

Sok zöldségfasírt receptben van zabpehely, aminek össze kellene tartani a zöldségeket liszt vagy zsömlemorzsa helyett.

Nem tudom, mit csinálok rosszul, de nekem így mindig szétesik sütés közben, függetlenül attól, hogyserpenyöben vagy sütöben akarnám sütni.

Konkrét receptet nem tudok most, de eddig akármelyiket próbáltam - és legalább 15-20 recept volt -, sosem sikerült, ha lesztet vagy morzsát teszek bele, akkor igen. Mivel szeretnék zabpehellyel is készíteni idönként, ezért lenne jó tudni, mi a hiba nálam.

Ha valaki tudna segiteni, nagyon örülnék neki. Elöre is köszönöm!



2019. febr. 20. 11:10
 1/8 anonim válasza:

Kicsit áztasd be hogy ragacsos legyen.

Vagy hagyd a fasírtot állni, hogy megszívja magát a zab és utána formázd.

2019. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem aprószemű zabpehellyel jobban működik. Lidl-öset szoktam használni, az az egyik legolcsóbb. A drágábbak erre a célra nem mindig jók.
2019. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ma egy órát állt és mégis szétesett.
2019. febr. 20. 12:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy tojást ha teszel bele, akkor az összefogja. Van zabpehelyliszt is egyébként. Az aproszemű zabpehellyel nem esik szét.
2019. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Daráld porra a zabpehelyhet
2019. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. A tojás nem megoldás, allergia miatt. Legközelebb remelem, jobban sikerül!
2019. febr. 20. 18:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Jól mondta az egyik válaszoló! Nem zabpehellyel kell készíteni a fasírtot, hanem zabliszttel. Az állaga pedig olyan kell legyen, hogy ha gombócot formálsz belőle, akkor egyben marad és nem puha a gombós, hanem kicsit tömöttebb.
2019. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is, ki fogom próbálni!
2019. febr. 25. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!