Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mitől lett a sült krumplim...

Mitől lett a sült krumplim pépes állagú?

Figyelt kérdés
olajban sütöttem és püré szerű lett mitől?

2019. júl. 14. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem újkrumpli volt? Az még túl vizes, nem lehet normálisan megsütni. Szerintem ez lehetett a baj.
2019. júl. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem uj krumpli volt
2019. júl. 14. 17:16
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem volt elég forró az olaj, amikor beletetted a krumplit.

Vagy: túl sok krumplit tettél bele egyszerre a forró olajba, és lehűtötte az olajat.

Vagy: Nem elég nagy lángon sütötted.

Tipp: Nagy lángon forrósítsd az olajat. Mielőtt a forró olajba teszed a krumplit, először dobj egy kis darab krumplit az olajba, és csak akkor tedd bele a többit, ha az a kis darab erősen sistereg. Ne tegyél egyszerre sok krumplit az olajba, csak annyit, amennyi kényelmesen belefér és az olaj jól ellepi. Fedd le a lábost, amíg az olaj nem kezd újra hangosan sisteregni. Hagyd végig nagy lángon.

2019. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megfőtt. Keveset kell egyszerre sütni.
2019. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
közben elolvastam a krumpli cimkéjét és rá volt irva hogy főzni való :(
2019. júl. 14. 17:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen itt a hiba! Nem sütni való volt! A főzni való szétesik pépes lesz. Nagyon jó krumplipürének, vagy gombócnak!
2019. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A főzni való krumplit lehet sütni, csak fordítva nem az igazi, mert főzéskor szétesik az egész.

Az ilyen krumplit hirtelen nagy hővel kell indítani, hogy kérgesedjen és nagyon óvatosan szabad csak forgatni.

Általában hosszabb darabokat csinálok ilyenkor, de kisebb keresztmetszettel, mint a mekis krumpli, de a kiszedés előtt fakanállal félbenyomkodom a darabokat és még egy hangyányit hagyom sülni.

Kifejezetten szeretem az ilyen állagút.

2019. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, elfelejtettem a végére, hogy 50F.

Ilyenkor mindig megbocsátóbbak az nők, ha hülyeséget írok.

:)

2019. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A 8-9-es válaszolónak igaza van, a föznivaló krumplit is lehet sütni, csak figyelni kell arra, hogy gyorsan, nagy lángon süljön.

Mellesleg a McDonalds-os meg Burgerking-es sült krumpli is azért különlegesen jó, mert föznivaló krumpliból készül, meg a híres belga sült krumpli is.

2019. júl. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem lehet mindenki által szerethető ízvilágú krumplit találni, de amiket én eddig próbáltam, azok közül az Agria burgonyát találtam a legfinomabbnak hasáb burgonya sütéshez. Főleg, ha öreg krumpliról van szó.


Ha valaki ismeri és tud nála jobbat, akkor ne hallgassa el.

2019. júl. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!