Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Hogyan kell kulturáltan olyan...

Hogyan kell kulturáltan olyan olasz tésztaételt enni, amibe apró héjas kagylókat kevertek?

Figyelt kérdés

Egyszer voltam olasz étterembe barátommal és ott választottunk az étlapról egy olyanfajta tésztát, ami ehhez hasonlított:

[link]

Tehát a tésztába nagyon apró, természetesen héjától meg nem tisztított kagylót adtak. Egy ideig szenvedtünk a kagylók belsejének kievésével késsel meg villával, de egy idő után meguntuk, és neki álltunk kézzel kihámozni a kagylókat (őszintén szólva jómagam nem kicsit éreztem magamat kellemetlenül emiatt).


Engem csak érdekelne, hogyan kell (vagy hogyan lehetséges) az ilyenfajta ételt késel-villával megenni?

(Ettem én már fekete héjas kagylós tésztát is, de ott nem volt gond, mert a kagylók elég nagyok voltak ahhoz, hogy evőeszközzel is meg lehessen őket hámozni, de ezzel az apró kagylóval meggyűlt a bajom.)


2020. okt. 9. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
2020. okt. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
Én megfogom kézzel a kagylót, kipiszkálom belőle villával a húsát. Kúlön tányért szoktak hozni szemetelni. A tésztákat nem szoktam késsel-villával enni.
2020. okt. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Olasz étteremben dolgozom, nálunk is van Spaghetti alle Vongole a menün. Egy kis tálkával ét citromos kéztörlő kendőkkel szolgáljuk fel, a vendég a tálkába pakolhatja a kagylókat, és így hozzáfér a tésztához.

Előtte-utánna megtörik a kezüket, a citromos nedves törlőkendővel.

De pl sok étterem csak egy szelet citromra enged rá forró vizet, azzal lehet kezet öblíteni-ez most a vírus miatt nem játszik.


Evőeszköznek kanalat, villát és kést adunk hozzá.


Elegáns étterem, az a tipikus textil szalvétás-fehér abroszos-gyertyafényes, de a legtöbben a Spagetti Vongole-t, és a másik kagylós ételünket, a Scialatielli ai Frutti di Mare-t is általában félig kézzel eszik, egy üres kagylót használva csipeszként. A Mare-t

meg különösen, mert abban mindenféle rák is van, azt villával lehetetlen szétkapni.


Nincs ezzel semmi baj.

2020. okt. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!