Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Tudnátok ajánlani olasz...

Tudnátok ajánlani olasz tészta recepteket, amik tartalmaznak paradicsomszószt?

Figyelt kérdés

Megkívántam a tészta és a fűszeres paradicsomszósz valamilyen kombinációját. Ennél specifikusabb nem is szeretnék lenni ezzel kapcsolatban (főleg, hogy tapasztalat hiányából adódóan nem is tudnék).


Magyarországon nőttem fel, úgyhogy az olasz konyha valahol a magyar spagetti körül ért véget. Ritkán főzök magamnak, viszont amikor rá szánom magam, akkor mindig próbálok valami különlegeset csinálni.


Mit ajánlanátok?



2018. máj. 3. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Ajánlom a Googlét!
2018. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Spagetti alla puttanesca


Hozzávalók: 4 személyre

- 1 csokor petrezselyem zöldje

- 2 dl paradicsomlé

- 40 dkg spagetti

- 6 paradicsom

- 8 evőkanál olívaolaj

- 2 chili (csili)

- 4 gerezd fokhagyma

- 2 evőkanál kapribogyó

- 16 dkg fekete olívabogyó

- 8 szardellafilé

Elkészítés:

A felhevített olívaolajban megfuttatjuk a hajszálvékony szeletekre vágott fokhagymát, a kimagozott, apróra vágott csilit és az ugyancsak apróra vágott szardellafiléket, vigyázva, nehogy megégjenek. A paradicsomok héját lehúzzuk, kimagozzuk, húsukat apróra kockázzuk. Hozzáadjuk a fokhagymás-paprikás-szardellás olajhoz. A szeletelt olívabogyó és a kapribogyó is mehet a serpenyőbe, majd felöntjük a paradicsomlével, és mérsékelt tűzön körülbelül 20 percig főzzük a szószt. Közben roppanósra kifőzzük a spagettit is. A lecsöpögtetett tésztát előmelegített tálba tesszük, ráöntjük a forró szószt, jól összeforgatjuk, meghintjük finomra vágott petrezselyemmel, és azonnal tálaljuk.

2018. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2018. máj. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tészta és fűszeres paradicsomszósz kombinációja: tészta, fűszeres paradicsomszósszal. :)

Elkészítése: a sűrített paradicsomot odateszed a gázra, megkínálod bőven bazsalikommal, oregánóval, kakukkfűvel, zsályával, kis sóval, kis cukorral, olíva olajjal, majd besűríted liszttel vagy keményítővel.

A fenti szószt a kifőtt spagettire szeded, és olyan sajttal eszed, amit szeretsz, de sajt nélkül is kipróbálható.

Én ezt szoktam készíteni. Semmi flancos nincs benne, és hamar kész van.

2018. máj. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Én nagyon egyszerűen szoktam csinálni, ez a kedvenc receptem! Egy személyre írom. Egy fél cukkinit meghámozok, és apróra lereszelem. 10-14 koktélparadicsomot felvagok, hozzáteszem a cukkinihez. Sózom, oregánót, bazsalikomot teszek hozza. Bőven meglocsolom olívaolajjal. Fedő alatt párolom, így szépen megfo a paradicsom és ilyen massza lesz az egészből. Ha kész, akkor egy nagy gerezd fokhagymát hozzányomok. Spagettivel szeretem a legjobban. Tálaláskor meg egy csomó olivabogyot teszek a tésztához, valamint friss bazsalikomot, friss petrezselymet is imádom. Jó sokat teszek ezekből rá :) Egyszerűen isteni finom ez a kaja. Ajánlom, hogy próbáld ki.
2018. máj. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Ezt komolyan nem értem, miért kell lepontozni? A kérdésre válaszolva megosztottam egy tök jó receptet... Vagy valaki megcsinálta és nem ízlett neki?
2018. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6. A recept tényleg jó, ne foglalkozz a pontokkal.
2018. máj. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


ez egy egyszeru de olaszos. van meg amatricei teszta, en neha kolozsvari szalonnabol csinalom, nagyon finom igy is. vagy ragu alla bolognese, amit igazi olasz soha nem enne spagettivel :) az errdetit en jobban szeretem, a linkelt oldalon azt hiszem az is fent van, de erdemes rakeresni az amatricei tesztara is, pikans, szalonnas, legjobb

2019. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!