Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Van e jobb egy nagy paréj...

Van e jobb egy nagy paréj kenyérnél pörkölt szaftba mártva?

Figyelt kérdés
Így nyáron koviubival, és egy nagy korsó mázmester fröccsel.

2021. jún. 5. 10:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Végre egy jó kérdés ebben a kategóriában. Köszi, szebbé tetted a napomat!

Most pedig bevágok egy freccset!

2021. jún. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
11.#, remélem, pont olyan " mázmestert", mint a kérdező.
2021. jún. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%

A férjemnek kellett mindig a pörkölt szaftba megmártani a kenyeret ebéd előtt, imádta.


Kimondottan sportos ember volt. Hegymászó volt, hegyimentő.


De hogy írod, hogy "így nyáron koviubival", na attól elszomorodtam. Milyen nyáron? Az idén mifelénk még nem volt több 22 foknál. Hát ilyen hőmérsékleten nem lesz kovászos uborka.

2021. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
17%
10-es: Olvasd már el egyszer, hogy készítí a többség a pörköltet: egy kiló húshoz legalább 1 dl olaj vagy ennek megfelelö mennyiégü zsír - és az azért már elég egészségtelen kategória!
2021. jún. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Mojjo ***** válasza:
70%
Én nem a zsír miatt aggódnék, hanem amiatt, hogy a kérdező, úgy tűnik, gyomnövényből készült kenyeret szokott enni...
2021. jún. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
72%

#14 Akkor tisztázzuk.. Attól, hogy némely netes recept azt írja, hogy 100 ml olajjal kell csinálni, vagy mert az öreganyád sok zsiradékkal csinálja, attól még a pörkölt maga nem egy zsíros étel. Ennyi erővel egy egyszerű szószos csirkemellet is kinevezhetek zsíros kajának, csak mert némely recept azt írja, hogy bő zsiradékon süssem, és utána öntsem föl tejszínnel meg tegyek bele vajat.

Egyébként a 100 ml olaj/zsír se egy nagy érvágás, ha pl. egy átlag testalkatú, testsúlyú felnőtt férfi vagy, nyugodtan megeheted az egész pörköltet egy nap alatt mind a 100 ml olajjal, mert a napi kalóriabeviteled 30%-át kiteheti zsír, ami kb pont 100 ml olajjal meg is van, és bár a napraforgóolaj és az állati zsír, amit a pörkölthöz általában hozzá szoktad adni, tényleg nem a legjobb fajta zsírok, és nem javasolt belőlük sokat bevinni egy nap, egy-két alkalomtól nem fogsz ágynak esni tőle, de ha mégis bele akarnál betegedni, cseréld le más olajra, nincs kőbe vésve, hogy csak ezzel a két fajta zsírral lehet pörköltöt készíteni.

De amúgy megsúgom, hogy kevesebb zsiradékkal is lehet pörköltöt csinálni, sőt nagyon sok recept nem is ír ennyi zsiradékot. De aki irtózik a zsírtól, az csináljon paprikást, kb ugyanaz mint a pörkölt, és nem kell bele semmi zsiradék.

2021. jún. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
33%
A hagyományos magyar konyha KIFEJEZETTEN sok zsírt használ, és ezen az sem változtat, hogy vannak, akik kevés zsiradékkal készítik.
2021. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
37%
Igen, egy nagy szelet gluténmentes kenyér a zsírba mártva :) Plusz hegyes erős a tetejére ;)
2021. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
79%

Felénk is karéjnak mondják, és én is nagyon szeretem!


#17, a zsírtól ne félj, a szervezetednek nagy szüksége van rá az optimális múködéséhez. Védi a belső szerveket, a vitaminok oldódását, felszívódását segíti, energiát ad. Sok zsírt persze ne egyél, de a napi min. 50 g kifejezetten javasolt, ha pedig nehéz fizikai munkát végzel, akkor 200 gramm se fog egy cseppet sem megártani. + a pörkölt szaft nálunk nem zsíros.

2021. jún. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
67%
Nincs! Én jó sok hagymával készítem a paprikást, leturmixolom, persze hús nélkül, és elteszem a hűtőbe, reggeli pasztának, teával! ;)
2022. márc. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!