Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Milyen eteleket arulnak...

Milyen eteleket arulnak kizarolag Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Vagy legalabbis Nemetorszagban nem es itt igen. Egy nemet levelezo baratnomnek szeretnek kuldeni magyar dolgokat (pl csoki keksz cukor stb).

2016. júl. 28. 16:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

A legtöbb dolog kapható itt Németországban is, és jobb minöségben, föként édességeket nem érdemes küldeni, mert itt nem ízlik a legtöbb embernek. (Most eltekintve attó, hogy a küldés során ég tönkre is megy.)


Nem írtad, hogy mennyi idös - gyerek, vagy felnött, illetve hogy szokott-e fözni, mert akkor az igazi, házi, megbízható helyröl való pirospaprika jó ötlet lehet.

2016. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Túró rudi. De nem tudom, azt hogy tudnál küldeni.
2016. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

A túró rudi éppen az, amit a legtöbb német ehetetlennek minösít, ez csak Magyarországon olyan nagy szám.


Meg csomagban küldve elég furcsa állagú lenne, mire odaér.....

2016. júl. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

Magyar édességet NEHOGY küldj! Itt élünk kint, és egyedül túró rudit mertünk hozni mert az tényleg "érdekes", de senkinek sem ízlett (én imádom).


Az olyan ipari szennyeket, mint a duna kavics, bocicsoki, tibi csoki, krumplicukor össze sem lehet hasonlítani azokkal a német, svájci minőségi csokikkal, édességekkel, amit itt kapni!


Az a baj, hogy teljesen máshogy szemlélik itt a dolgokat, milka csokit ajándékozni szinte már "ciki". Mindenki Lindt, Heilemann, Baur csokikat vesz, ami még köszönőviszonyban sincs a magyar ligával.


Kekszekből is sokkal nagyobb a választék.

2016. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem teljesen mindegy hogy ott jobbakat lehet kapni, érdekességnek teljesen jó. Az emberek ízlése meg nem egyforma. Viszont kevésbé meleg időben jobb lenne küldeni, akkor nem megy tönkre.


Negro, Kapucíner, Balaton/Balaton Bumm szelet, valamilyen kókuszos rúd [link] , Sport szelet, Szamos termékek közül valami, puffasztott kukorica [link] , Mese mézes keksz, Ziegler ostya, kakasos nyalóka, egy hetet a zserbó is kibír bár nem tudom mennyire jók a boltiak, Cerbona szelet, szaloncukor, Dianás cukor, Pemetefű cukor, konyakmeggy. És ha nagyon ki akarsz tolni vele, akkor télifagyi :D.

2016. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Pedig az 5.nek igaza van - attól még, hogy olcsóbb, lehet érdekes mondjuk kísérőajándéknak egy kis keksz vagy csoki. Aki ezen megsértődik, az hülye...

De az tény, hogy a magyar termelés pont ezen a területen a leggyengébb, a jól postázható konfekció többsége valóban gagyi, amikben jók vagyunk (pl cukrász sütik) azt meg nem lehet csomagban elküldeni.

2016. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

Emberek ti ezt komolyan gondoljátok? Hogy érdekes??!


Én is külföldön élek és itt is vannak a magyarhoz hasonlóan gagyi édességek, de annyira alacsony rá a kereslet, hogy a rendes áruházakban nem is kapni, csak ilyen kifejezetten "csóró" boltokban, ahova a szegények és a nagyon aljanép jár!


Azon semmi érdekes nincs, hogy a kapucíner ehetetlenül édes furcsa műanyagízű, vagy hogy a balaton szeleten a legrosszabb minőségű étcsoki bevonó van. Ez nem érdekesség, hanem hulladék annak, aki már ahogy írták kb. Lindt csokihoz szokott mint hétköznapi nasi.


Ez nem a mqgyar termékek lehúzása, mert van rengeteg remek magyar áru - de az édesség pont nem tartozik közéjük. Jó pirospaprikát, tokaji borecetet, minőségi száraz bort, tihanyi levendulás termékeket, minőségi füge vagy meggybort, pálinkát, stb. Bármikor ajánlom, de az édességekben siralmasak vagyunk...

2016. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Tele van a youtube olyan videókkal hogy külföldiek kóstolnak magyar csokikat, a Balaton Bumm és a Kapucíner elég népszerűek.
2016. júl. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egy 15 eves lanynak kuldenem es en ugy gondoltam hogy jo folog ha valami mast is kuldok mint egy level. Es szerintem egy 15 eves lany nem fog megsertodni tole bar azt alairom hogy nem a legfinomabbak de mondjuk szerintem a negro erdekes lehet szamara. Esetleg mas otlet amit tudnek neki kuldeni es magyarorszagra jellemzo?
2016. júl. 29. 00:02
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
A negro - a fekete, nem a "modernebbek - érdekes lehet, esetleg a pilótakeksz - de ott is a régi tipusú, csokikrémes, de ez az, ami még elküldhetö és nem annyira rossz minöség.
2016. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!